Root umożliwia na urządzeniu z Androidem nadanie nam praw administratorskich i znaczne rozszerzenie możliwości konfiguracji i personalizacji urządzenia. Sporo aplikacji wymaga roota do prawidłowego działania. Niestety, wykonanie roota nie zawsze jest proste, ale na szczęście można to ułatwić za pomocą aplikacji Kingo Android Root.

Jak zrootować smartfona lub tablet z Androidem przez Kingo Android Root?

 

adsense1

Do tej pory musieliśmy wyszukiwać indywidualnej metody rootowania dla każdego modelu smartfona. Wygląda na to, że sytuacja się zmieniła, a to za sprawą darmowego programu Kingo Android Root, który automatycznie rozpoznaje nasze urządzenie, pobiera odpowiednie sterowniki i pliki, po czym wykonuje roota za pomocą jednego kliknięcia myszy.

Aplikację przetestowaliśmy na kilku modelach smartfonów i wszystko wskazuje na to, że Kingo Android Root świetnie sobie radzi z modelami z wyższej półki, takimi jak Xperia Z czy Galaxy S3, jak również ze średniej klasy urządzeniami. Bez problemu udało nam się także zrootować chińskiego smartfona typu “No name”, który został zakupiony na Allegro. Co więcej, Kingo Android Root umożliwia także zdejmowanie istniejącego roota oraz ponowne rootowanie.

Obsługa programu jest banalnie prosta - wystarczy włączyć aplikację i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Pierwszym krokiem będzie podłączenie smartfona do komputera za pomocą kabla USB w trybie debugowania. Opcje “Debugowanie USB” znajdziemy w ustawieniach Androida w zakładce “Dla programistów”.

Kingo Android Root - instalacja sterowników

adsense2

Po podłączeniu smartfona, Kingo Android Root rozpocznie proces instalacji sterowników. Podczas instalacji będziemy musieli na chwilę odłączyć naszego smartfona od komputera, a następnie podłączyć go ponownie. Zostaniemy o tym poinformowani kolejno komunikatami “Disconnect your device” (Odłącz urządzenie) oraz “Reconnect your device” (Ponownie podłącz urządzenie). Mogą wyskoczyć systemowe komunikaty w chmurkach o błędach lub niewłaściwej instalacji sterowników, ale należy je ignorować i postępować tylko z komunikatami w programie Kingo Android Root.

Po poprawnym zainstalowaniu sterowników i wykryciu naszego urządzenia, Kingo Android Root wyświetli ekran z informacją o modelu naszego urządzenia, a także statusem roota. Aby zrootować urządzenie, na którym nie mamy zainstalowanego roota, należy kliknąć w czerwony przycisk “ROOT”. Program rozpocznie proces kopiowania plików i skryptów, a następnie zrootuje naszego smartfona lub tablet.

Kingo Android Root - rootowanie urządzenia

Po poprawnym zrootowaniu, status zostanie zmieniony z wartości “No” na “Yes”, a my uzyskamy dwie kolejne opcje. Pierwsza z nich to “Remove root”, która umożliwia usunięcie roota i przywrócenie urządzenia do stanu sprzed wykonania modyfikacji, z kolei druga - “Root again” - umożliwia ponowne wykonanie roota w sytuacji, gdy root nie działa poprawnie.

adsense3

Kingo Android Root - opcje po zrootowaniu urządzenia

Jeżeli chcielibyście zobaczyć krok po kroku proces rootowania, to zapraszamy do obejrzenia naszego filmu na YouTube, w którym dokonaliśmy instalacji programu, a także wykonaliśmy root na smartfonie z Androidem 4.1.2.

Polecamy również skorzystać z aplikacji Universal AndRoot, która działa z poziomu smartfona czy tabletu z Androidem.