5 najciekawszych modów do Minecrafta

Do Minecrafta istnieje mnóstwo modów, które zmieniają grę nie do poznania, dodają nowe przedmioty, a także modyfikują mechanikę gry. Spośród gąszczu dostępnych modyfikacji ciężko może być wybrać te, które nas interesują. Dlatego przedstawiamy kilka ciekawszych modów, które zmieniają rozgrywkę.

Pomimo, że znajdziemy naprawdę setki tysięcy modów, to trzeba jednak przyznać, że tych naprawdę wartościowych jest o wiele mniej. Nie każdy mod pozytywnie wpływa na gre - niektóre są zabugowane, inne z kolei ograniczają się do naprawdę marginalnych zmian. Poniższe modyfikacje powinny sprawić, że gra w Minecrafta stanie się znowu świeżym doświadczeniem.

ExtraBiomesXL

Biomy w Minecraft to inaczej regiony o charakterystycznej faunie i florze. Niektóre przedstawiają śnieżne krajobrazy, inne zaś leśne krainy. A że im więcej różnorodności w tej kwestii tym lepiej, to godnym polecenia modem jest ExtraBiomesXL, który - najzwyczajniej w świecie - dodaje nowe regiony, które losowo pojawiają się i mieszają z tymi, które Minecraft oferuje domyślnie.

Przemierzając kwadratowy świat natrafimy na dżungle, pustynie, krajobrazy jesienne oraz inne biomy, które wyglądają po prostu przepięknie. Poza różnorodnością, dodawane są także swego rodzaju wyzwania - np. nowe rodzaje drzew, na które możemy się wspinać. Przeżycie w biomie pustynnym nie jest też tak łatwe, jak w innej krainie. Gra dzięki temu nabiera rumieńców i staje się mniej monotonna, a dzięki nowym rodzajom materiałów mamy możliwość budowania ciekawszych rzeczy.

Minegicka II

W Minecrafcie znajdziemy różnego rodzaju stwory, takie jak chodzące szkielety czy mrocznego endermana. Z pewnością nie należą one do świata realnego, a więc śmiało można rzec, że w pewnym stopniu Minecraft jest grą fantasy. A skoro mowa o fantasy, to przecież tam zawsze występuja magia…

Właśnie! Magia! Jeżeli brakowało wam do tej pory magii, czarowania i zaklęć, to ten mod jest właśnie dla was. Jak można się domyślic po nazwie, MineMagicka II jest swego rodzaju ukłonem w stronę gry Magicka, która należy do gatunku action-rpg. I podobnie jak w Magicka, gracze Minecraftowi mają do dyspozycji system magii oparty na 8 żywiołach, takich jak ogień, woda czy magia tajemna i ochronna. Każda ze szkół ma inne zastosowanie - wodą możemy przesuwać rzeczy i gasić ogień, a błyskawicami zadamy obrażenia.

Najciekawsze jest jednak to, że szkoły magii i żywioły możemy ze sobą mieszać, dzięki czemu powstają niesamowite kombinacje. Łącząc żywioł wody z błyskawicą możemy odpychać przeciwników i jednocześnie zadawać im obrażenia.

Lycanite’s Mobs

Gdy zainstalujemy mod z magią, to wypadałoby mieć w grze przeciwników, na których możemy użyć swoich magicznych zdolności. Z pomocą przychodzi Lycanite’s Mod, który wypełnia świat Minecrafta przerażającymi i groźnymi stworami, które na każdym kroku czyhają, aby nas zaatakować.

Mod wypełnia biomy przerażającymi potworami, które w zatrważającej większości są agresywne, w przeciwieństwie do popularnego moda Mo’Creatures. Pomysły na potwory są zaczerpnięte z różnych źródeł - zarówno z mitologii jak i z innych gier, jak chociażby Doom.

Jeżeli gra wydaje się wam zbyt łatwa po wytworzeniu diamentowej zbroi, creepery nie są wam straszne i brak wam wyzwania, to Lycanite’s Mobs z pewnością okaże się dobrym wyborem. Potwory są ciekawe, unikatowe i sprawiają, że chodzenie w nocy po świecie Minecrafta nabiera dreszczyku.

Tinkers Construct + Natura

Jedną z rzeczy, której mi osobiście brakowało w Minecrafcie, była większa itemizacja. Co prawda cały Minecraft oparty jest na wytwarzaniu przedmiotów, ale pomimo tego stało się to dla mnie zbyt monotonne - żelazny miecz to po prostu żelazny miecz i tyle. Nie ma żadnej różnorodności pomiędzy dwoma egzemplarzami.

Z pomocą przychodzi Tinker’s Construct, który umożliwia modularne tworzenie przedmiotów. Korzystając z odpowiednich części możemy np. utworzyć specyficzny rodzaj żelaznego miecza, który będzie miał inne właściwości. Jeden może być szybszy, ale zadawać mniej obrażeń, z kolei drugi może być wolniejszy, ale mocniejszy.

Samo wytwarzanie przedmitów jest również ciekawsze, gdyż konkretne przedmioty możemy teraz tworzyć za pomocą konkretnych stanowisk. Metalowe narzędzia muszą być wytwarzane za pomocą specjalnego pieca do wypalania, który jest o wiele większy i wymaga większego wkładu, niż standardowy piecyk z podstawowej wersji gry.

Jako że Tinker’s Construct korzysta z większej ilości przedmiotów i materiałów, to dobrym wyborem jest zainstalowanie obok niego moda o nazwie Natura. Natura upiększa świat, a także lepiej rozmieszcza różnego rodzaju materiały, kamienie czy minerały.

IndustrialCraft 2

Jak nazwa wskazuje, mod dodaje elementy industrialne, czyli m.in. budowę maszyn. Jeżeli znudziły wam się drewniane konstrukcje i brak wam nieco bardziej zaawansowanej cywilizacji w Minecrafcie, to ten mod jest dla was.

IndustrialCraft 2 jest bardzo rozbudowaną modyfikacją, która dodaje mnóstwo elementów, takich jak kable wysokiego napięcia, baterie, metalowe narzędzia oraz wiele innych. Dzięki nim możemy - za pomocą odpowiednich materiałów - budować maszyny o konkretnym działaniu, takie jak chociażby wysuwane mosty oraz inne maszyny do automatyzowania różnych procesów. Jeżeli ktoś ma ochotę, to może w Minecrafcie zbudować nawet reaktor jądrowy.

 

Komentarze