Jak dodać i usunąć konto Thunderbird

W tym prostym poradniku skierowanym do użytkowników Mozilla Thunderbird pokażemy, jak dodać nowe konto i jak usunąć konto pocztowe z tego darmowego klienta poczty e-mail. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Mozilla Thunderbird to jeden z najlepszych klientów poczty e-mail. W odróżnieniu od takich usług jak Outlook, jest darmowy i wspierany przez społeczność deweloperów. Thunderbird posiada wiele ciekawych rozwiązań, które dodatkowo można rozszerzyć za pomocą licznych wtyczek i dodatków - podobnie jak ma to miejsce w przypadku przeglądarki internetowej Firefox. Dzięki temu to narzędzie do zarządzania pocztą e-mail sprawdza się nie tylko do użytku domowego, ale również w firmach i instytucjach.

Dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam dwie proste metody, które pozwolą na lepsze i skuteczniejsze zarządzanie swoją pocztą. Przede wszystkim pokażemy, jak w Thunderbird usunąć konto, ale również jak w Thunderbird dodać nowe konto. Nie tylko nowe, ale również kolejne - drugie, trzecie itp. W ten sposób możemy stworzyć sobie potężne narzędzie do zarządzania pocztą w pracy, domu itp.

Thunderbird - jak usunąć konto

Zacznijmy może od kasowania konta e-mail w programie Thunderbird. Jeżeli chcemy usunąć któreś z kont e-mail podpiętych do naszego klienta poczty, możemy to zrobić w banalnie prosty sposób. Na początek, jeżeli korzystamy z najnowszej wersji Thunderbirda, włączmy sobie pasek narzędziowy. W tym celu klikamy w prawym górnym rogu tzw. hamburger menu - ikonę trzech linii jedna nad drugą. Z zakładki Opcje wybieramy włączenie menu ("Pasek menu").

 

Następnie, kiedy pasek narzędziowy jest już aktywny, przechodzimy do zakładki o nazwie "Narzędzia", a następnie wybieramy opcję "Konfiguracja kont". Spowoduje to otwarcie nowego okienka z opcjami dodanych kont e-mail do naszego klienta poczty.

Tutaj zaznaczamy interesujący nas adres e-mail, a następnie u dołu okienka wybieramy przycisk "Operacje". Z rozwijanego menu kontekstowego wybieramy "Usuń konto". Teraz już tylko wystarczy potwierdzić chęć usunięcia konta e-mail, po czym zostanie ono odpięte razem z poszczególnymi e-mailami od naszego programu. Rzecz jasna, proces ten powoduje jedynie odpięcie skrzynki pocztowej od Thunderbirda, konto jako takie pozostaje i jest nadal aktywne, tyle że nie mamy do niego dostępu z omawianego tutaj programu.

Thunderbird - dodawanie drugiego konta

Dodawanie kolejnego - drugiego, trzeciego itp. - konta e-mail do Thunderbirda jest banalnie proste. Dodajemy nasze konto w taki sam sposób, w jaki usuwaliśmy konto z naszego klienta poczty. A zatem, przechodzimy z poziomu paska narzędziowego do zakładki "Narzędzia", a następnie otwieramy pozycję o nazwie "Konfiguracja kont". Jeżeli nie korzystamy z paska narzędziowego, tylko z tzw. hamburger menu, to "Konfiguracja kont" będzie w zakładce "Opcje".

Po otwarciu nowego okna "Konfiguracji kont" , klikamy u dołu przycisk "Operacje", a następnie z menu kontekstowego, które się pojawi, wybieramy polecenie "Dodaj konfigurację konta pocztowego". Ta komenda przeniesie nas do kreatora nowego konta pocztowego, bądź też istniejącego konta pocztowego.

Teraz wystarczy już tylko postępować zgodnie z zaleceniami Thunderbirda. A zatem, wpisujemy nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło. Wybieramy odpowiedni protokół (IMAP, POP3, SMTP) i kończymy konfigurację. Po poprawnym dodaniu drugiego czy kolejnego konta e-mail, zostanie ono wyświetlone jako nowa zakładka w lewym pasku menu Thunderbirda. Będziemy mogli pobierać pocztę i pisać nowe wiadomości z jej poziomu, bądź też z ogólnego widoku wszystkich kont podpiętych do naszego klienta pocztowego.

To tyle jeżeli chodzi o dodawanie i usuwanie kont pocztowych w kliencie Thunderbird. Jeżeli macie jakieś pytania, lub coś z tego poradnika było niejasne - piszcie w komentarzach pod tym tekstem. Postaramy się szybko odpowiedzieć na wszystkie zgłoszenia i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla problemów, z jakimi się borykacie. Dajcie też znać, jeżeli szukacie innych porad dotyczących korzystania z Mozilla Thunderbird, chętnie omówimy je w kolejnych poradnikach w naszym serwisie.

Komentarze