Dwie metody na zapisywanie zdjęć ze Snapchat
Całym urokiem Snapchata jest to, że wysłane zdjęcia mają swój „termin ważności” i po jakimś czasie bezpowrotnie znikają. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem chcielibyśmy mieć możliwość zapisywania przesłanej do nas fotografii. Jak to zrobić?
Aktualnie są dwie metody na to, aby móc zapisywać zdjęcia ze Snapchat. Możemy zrobić po prostu zrzutu ekranu, jednak w tym wypadku wiążę się to z tym, że nasz rozmówca zostanie poinformowany o zapisaniu przez nas zdjęcia. Możemy także skorzystać z odpowiedniego modułu do aplikacji Xposed, który sprawi, że wszystkie otrzymywane „snapy” będą automatycznie zapisywane.
Metoda #1 – Zrzut ekranu (nie wymaga roota)
Najprostsza metoda, która nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych aplikacji. Wystarczy, że przytrzymamy palec na otrzymanym zdjęciu, aby je wyświetlić, a następnie dodatkowo wciśniemy kombinację klawiszy odpowiedzialną za zrobienie zrzutu ekranowego.
W zależności od naszego modelu urządzenia, zrzut ekranu może być wykonywany za pomocą innych przycisków. W wielu urządzeniach jest to kombinacja klawiszy Volume Down + Power (przycisk ściszania + przycisk zasilania).
Wszystko, co obecnie widzimy na ekranie, zostanie zapisane do pliku graficznego i wyświetlone w Galerii w albumie Screenshots. Minusem tego rozwiązania jest to, że nasz rozmówca zostanie poinformowany o tym, że zrobiliśmy screenshota i zapisaliśmy zdjęcie. Jeżeli jednak nie macie nic do ukrycia, to jest to najlepsza metoda.
Metoda #2 – Moduł Snapprefs do aplikacji Xposed (wymaga roota)
Xposed Framework to aplikacja, którą możemy zainstalować na zrootowanym Androidzie. Sama w sobie nic nie robi, ale jest wykorzystywana do instalowania dodatkowych modułów, które dodają nowe funkcje do Androida. Jednym z takich modułów jest właśnie KeepChat, który działa w tle i sprawia, że wszystkie otrzymywane zdjęcia na SnapChat są od razu zapisywane w pamięci telefonu.
Jak zainstalować Xposed Framework?
W powyższym linku znajdziecie szczegółowy poradnik instalacji i korzystania z aplikacji Xposed Framework. W skrócie: pobieramy instalator w formie pliku APK, przenosimy go do pamięci telefonu i instalujemy Xposed. Po uruchomieniu aplikacji Xposed wybieramy opcję „Framework > Zainstaluj lub uaktualnij”, aby doinstalować potrzebne pliki i uruchamiamy telefon ponownie. Teraz możemy już instalować i pobierać moduły takie jak Snapprefs.
Uruchamiamy aplikację Xposed i udajemy się do zakładki „Pobierz”. Wyszukujemy na liście modułu o nazwie Snapprefs i wybieramy go. Wyświetli się opis – przełączamy się do zakładki wersje i pobieramy najnowszą wersję programu.
Po ściągnięciu modułu przechodzimy do głównego ekranu Xposed i wchodzimy do zakładki „Moduły”. Na liście znajdziemy teraz moduł Snapprefs – zaznaczamy go na liście, aby go uaktywnić i restartujemy telefon.
I to wszystko, po ponownym restarcie telefonu moduł będzie aktywny i od teraz każde zdjęcie czy film otrzymany przez Snapchat będzie automatycznie zapisywany w pamięci telefonu w albumie Snapprefs.
Opcjonalnie możemy uruchomić Snapprefs i w sekcji „Saving settings” (ustawienia zapisywania) dostosować, jakie elementy mają być zapisywane, a także wybrać, w jakim katalogu mają być zdjęcia czy filmy ze Snapchat przechowywane.