Spis treści
Opcja tłumaczenia postów z Facebooka najczęściej do niczego się nie przydaje. Raz, że pojawia się często w nieodpowiednich miejscach, a dwa - oferuje zwykle dość komiczne przekłady. W tym poradniku pokażemy, jak skutecznie ją wyłączyć.
Tłumacz dostępny na Facebooku dostarczany jest przez firmę Microsoft. Jest to tłumacz zintegrowany z wyszukiwarką Bing. Mimo pracy firmy z Redmond nie dorównuje Tłumaczowi Google'a, często w sposób niezamierzenie śmieszny bądź wręcz idiotyczny przekładając zamieszczane przez innych posty. Co więcej, niekiedy opcja tłumaczenie pojawia się niepotrzebnie - przy wpisach w języku polskim.
Na szczęście tłumacza na Facebooku można zupełnie wyłączyć. Tutaj pokażemy dwa skuteczne sposoby, które w kilka kliknięć pozwalają rozwiązać problem. Oczywiście, metoda działa przede wszystkim z poziomu Facebooka w przeglądarce internetowej.
Wyłączanie tłumacza Facebook
Najprostsza metoda, z jakiej możemy skorzystać aby wyłączyć tłumacza postów na Facebooku, dostępna jest z poziomu samego narzędzia. Jeżeli klikniemy opcję "Zobacz tłumaczenie", która pojaw się w poście, oprócz wyniku tłumaczenia otrzymamy kilka dodatkowych opcji. Dostępne są one, jeżeli klikniemy link "Tłumaczenie z języka: [nazwa języka]" który pojawi się pod przekładem. Opcje do wyboru to:
- Nigdy nie tłumacz z języka: [nazwa języka]
- Mam lepsze tłumaczenie
- Post nie był w języku: [nazwa języka]
Kiedy wybierzemy pierwszą opcję z dostępnych, Facebook następnym razem nie będzie oferował już tłumaczenia postów. Przy czym dotyczy to tylko konkretnego języka, jak zaznaczylismy. Np. jeżeli wyłączymy tłumaczenie z języka angielskiego, i tak w postach dostępny będzie link "Zobacz tłumaczenie" - obsługujący np. język niemiecki lub hiszpański.
Jak zatem całkowicie wyłączyć opcję tłumaczenia postów w Facebook? W tym celu przejdźmydo Ustawień na stronie Facebooka. Tutaj, w lewym pasku menu wybieramy zakładkę Język i otwieramy ją. Należy tutaj kliknąć przycisk "Edytuj" przy dwóch opcjach:
- Jakie języki rozumiesz?
- Jakie języki mają nie być tłumaczone automatycznie?
W opcji pierwszej wpisujemy popularne języki (angielski, niemiecki, esperanto, jaćwiecki itp.). W ten sposób informujemy Facebooka, że nie musi tłumaczyć dla nas postów w wybranych przez nas językach. W opcji drugiej informujemy Facebooka, które z języków nie muszą być dla nas automatycznie tłumaczone na polski. Im więcej języków wpiszemy, tym większe prawdopodobieństwo, że Facebook nie będzie oferował nam w ogóle tłumaczenia postów.