Jak skorzystać z funkcji Android N już dzisiaj

Zapowiedziany podczas konferencji Google I/O 2016 system Android N ma wprowadzić wiele nowych funkcji i rozwiązań. Już dzisiaj możesz jednym prostym ruchem skorzystać z nich wszystkich w swoim smartfonie. Bez konieczności instalowania czy aktualizowania systemu Android. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

System Android N dopiero jest przygotowywany przez Google'a. Został zapowiedziany na niedawnej konferencji I/O 2016, a będzie zawierał takie elementy jak dostosowywanie koloru ekranu do pory dnia (mniej męczy wzrok), liczne poprawki, lepsze powiadomienia i nowe centrum powiadomień, ulepszone ustawienia czy uruchamianie aplikacji przez wyszukiwarkę Google.

To tylko nieliczne nowości. Zanim jednak Android N zostanie wydany minie sporo czasu, a jeszcze więcej nim poszczególni producenci smartfonów dostarczą go swoim klientom. W międzyczasie może okazać się, że Twój telefon jest za stary lub po prostu jego twórcy nie przewidzieli aktualizacji systemu do wersji Android N. Dlatego też można już dzisiaj skorzystać z alternatywnego rozwiązania, jakim jest darmowy moduł N-ify.

Co to jest N-ify?

Rozwiązaniem dla osób, którym zależy na sprawdzeniu funkcji i rozwiązań znanych z Androida N jest darmowy moduł N-ify. Jest to narzędzie, które powstało na bazie frameworka Xposed. A zatem, aby z niego skorzystać musimy mieć zainstalowany Xposed w wersji na Android 5.) Lollipop lub nowszy. Jeżeli nie wiesz, jak zainstalować Xposed Framework, odsyłamy do naszego prostego poradnika.

A teraz - co nowego wprowadza N-ify do Androida. Oto lista najciekawszych zmian:

W kolejnych aktualizacjach N-ify ma wprowadzić tzw. Night Mode, czyli zmianę barwy ekranu na noc, tryb Doze, a także dostęp do połączeń awaryjnych z poziomu zablokowanego ekranu. Producent narzędzia nie przewiduje natomiast wprowadzenia trybu kilku otwartych okien - na razie Xposed Framework nie pozwala na udostępnienie takiego rozwiązania.

Jak zainstalować N-ify w Androidzie

Jak już wspomnieliśmy, aby zainstalować N-ify musimy mieć zainstalowany Xposed Framework. To jednak nie wszystko, aby N-ify poprawnie działał w naszym smartfonie, potrzebny jest też root urządzenia, a także wersja systemu minimum Android 5.0. W Ustawieniach należy natomiast włączyć funkcję umożliwiającą instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł.

Po aktywowaniu wszystkich powyższych warunków, pobieramy na nasz smartfon lub tablet pakiet APK N-ify.

Pobierz pakiet APK N-ify na Android

Następnie uruchamiamy aplikację i przechodzimy przez prosty proces instalacji pakietu. Wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami instalatora. Na koniec, kiedy narzędzie zostanie zainstalowane w naszym urządzeniu, zamykamy instalator i przechodzimy do samej aplikacji. Z jej poziomu możemy spersonalizować kilka ciekawych funkcji.

Jak spersonalizować ustawienia N-ify

Ustawienia N-ify podzielone są na dwie główne sekcje - "Tweaks", czyli wszystkie nowości i nowe rozwiązania, a także "App", czyli ustawienia samej aplikacji N-ify (np. motyw, ikona uruchamiania itp.). W ramach "Tweaks" przechodzimy do ustawień i tutaj możemy aktywować nowe powiadomienia, kolory, tło dla powiadomień itp. Zmiany, jakie oferuje N-ify dotyczą przede wszystkim powiadomień oraz centrum powiadomień. Wkrótce jednak mają pojawić się nowe rozwiązania.

Wszystkie zmiany opisane są w języku polskim, tak więc skorzystanie z nich nie powinno nikomu nastręczać trudności. Po wprowadzeniu wszystkich zmian przechodzimy do ekranu głównego N-ify, gdzie u góry, po prawej stronie stukamy palcem ikonę odświeżania. Zmiany zostały wprowadzone i możemy teraz cieszyć się z funkcji i rozwiązań, które mają pojawić się w aktualizacji Android N.

Gdybyście jednak mieli jakiekolwiek problemy z wprowadzeniem omawianych wyżej zmian, instalacją N-ify w swoim smartfonie czy tablecie - prosimy o komentarze. Postaramy się doradzić najlepsze rozwiązania. N-ify jest jeszcze we wczesnym stadium, stąd też błędy, które mogą wystąpić podczas użytkowania. Jeżeli korzystacie ze specyficznych ROM-ów na Androidzie, mogą one nie być kompatybilne z Xposed Framework.

Komentarze