Google Chrome w Windows 10 nie działa?

Masz problemy z przeglądarką Google Chrome w Windows 10? Program nie działa w tabletach lub w ogóle się nie uruchamia? Znaleźliśmy kilka prostych rozwiązań na najpopularniejsze błędy związane z działaniem Google Chrome w Windows 10.

Google Chrome zostało dostosowane do wymogów Windows 10 przez firmę Google. Oznacza to nie tylko wprowadzenie trybu pełnoekranowego, ale również dostosowanie przeglądarki do wymogów tabletów czy wsparcie dla współdzielenia ekranu. Niestety, nie wszystko jest idealne. Chrome w Windows 10 potrafi się zawieszać, czasami nie współpracuje z niektórymi elementami systemu.

Dzisiaj będziemy próbować rozwiązać najpopularniejsze problemy, jakie pojawiają się podczas korzystania z Chrome w Windows 10. O problemów z integracją z tabletami po problemy z uruchamianiem przeglądarki w laptopach. Z większością tego typu błędów można sobie w miarę szybko poradzić.

1. Ekran dotykowy nie działa w Chrome

Jeżeli podczas korzystania z Chrome w tablecie czy laptopie z ekranem dotykowym przeglądarka nie reaguje na dotyk, możemy skorzystać z prostego rozwiązania. Jest to dość prosty błąd, który można naprawić za pomocą kilku kliknięć myszki.

Na początek uruchamiamy Chrome i w pasku adresowym wpisujemy następującą komendę, którą należy zatwierdzić Enterem:

chrome://flags

Po przejściu do strony z zaawansowanymi ustawieniami Google Chrome, odnajdujemy na liście pozycję o nazwie "Włącz zdarzenia dotykowe" i w odpowiednim polu zaznaczamy "Włącz". Potem wystarczy już tylko zrestartować przeglądarkę. Teraz Chrome powinien bez większych problemów reagować na dotyk.

2. Google Chromie nie uruchamia się

Taki błąd może zdarzyć się po zaktualizowaniu Windows 10 do nowej wersji. Google Chrome po prostu nie uruchamia się i nie reaguje na żadne komendy. Jeżeli takie problemy pojawią się podczas użytkowania Windows 10, rozwiązanie jest również bardzo proste.

Nie ma tu wielkiej filozofii. Trzeba po prostu odinstalować Chrome z komputera. Najlepiej zrobić to z poziomu jakiegoś bardziej zaawansowanego deinstalatora w rodzaju darmowego CCleanera. Usunie on nie tylko sam program, ale również powiązane z nim pliki. Potem pobieramy jeszcze raz Chrome w najnowszej wersji i instalujemy ponownie w komputerze.

3. Google Chrome zamula

Przeglądarka firmy Google nie należy do najlżejszych programów na Windows, ale jeżeli po zaktualizowaniu systemu do Dziesiątki zaczęła zwalniać jeszcze bardziej - trzeba spróbować rozwiązać ten problem. Może być on związany z akceleracją sprzętową, która nie najlepiej obecnie współpracuje z Windows 10.

Aby wyłączyć akcelerację sprzętową w Google Chrome, przechodzimy do Ustawień (chrome://settings/), a następnie klikamy odnośnik "Pokaż ustawienia zaawansowane". W polu System odnajdujemy pozycję o nazwie "Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna" i odznaczamy tę pozycję. Teraz trzeba już tylko zrestartować przeglądarkę. Po ponownym uruchomieniu powinna działać znacznie płynniej.

4. Problemy z fontami w Google Chrome

Po aktualizacji Windows 10 zaczęły się pojawiać problemy z czcionkami w Google Chrome. Taki problem zgłaszany był przez część użytkowników przeglądarki firmy Google. Jak sobie z nim poradzić? Jeżeli podczas wyświetlania stron w Google Chrome nagle zaczną pojawiać się dziwnie wyglądające znaki, niewyraźny krój czcionek itp. - warto przejść do zaawansowanych ustawień przeglądarki. Robimy to tak samo, jak w puncie pierwszym tego poradnika.

Następnie odnajdujemy pozycję o nazwie "Wyłącz DirectWrite" i klikamy odnośnik "Włącz". Po wszystkim restartujemy przeglądarkę. Teraz internetowe fonty powinny wyświetlać się prawidłowo w przeglądarce Google Chrome.

Żadna z powyższych metod nie pomogła? Opisz swój problem w komentarzu pod tym tekstem, postaramy s szybkoodpowiedzieć na zgłoszenie i zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Komentarze