Spis treści
Android 6.0 Marshmallow (EMUI 4.0) jest już dostępny dla Huawei P8 Lite. Aktualizację możemy pobrać ręcznie z sieci, skopiować do pamięci telefonu i zainstalować przez oficjalny aktualizator. Jest to oficjalna aktualizacja – instalacja bez roota i bez odblokowywania bootloadera!
Huawei P8 Lite to obecnie jeden z najlepszych telefonów w okolicach 700-800 zł. Cieszy się ogromną popularnością, dobrą opinią, a teraz na dodatek użytkownicy tej słuchawki mogą dokonać aktualizacji systemu do Androida 6.0 Marshmallow. Udostępniona wersja jest stabilna, nie posiada żadnych bugów z wersji testowych i można ją zainstalować za pomocą oficjalnego pakietu, korzystając z wbudowanego w telefon „aktualizatora”.
Uwaga! Pomimo tego, że instalujemy oficjalną aktualizacje przez oryginalny „Aktualizator”, to i tak należy wykonać kopię zapasową najważniejszych danych – na wszelki wypadek. Szansa na wystąpienie problemów jest bardzo niska, ale zaznaczamy, że nie ponosimy odpowiedzialności za wszelkie problemy z telefonem i utracone dane w wyniku braku kopii zapasowej. Oprogramowanie przeznaczone dla wersji Dual SIM. Przed instalacją wejdź w "Ustawienia > Informacje o telefonie" i sprawdź pole "Numer kompilacji" - oprogramowanie należy instalować tylko na kompilacjach, które zawierają w numerze wartość "C432".
Szczególy oprogramowania
Przeznaczone dla modelu: ALE-L21 (Dual SIM)
Wersja systemu: Android 6.0, EMUI 4.0
Wersja firmware: B560
Przeznaczone do instalacji na kompilacjach: ALE-L21C432B524, ALE-L21C432B200, ALE-L21C432B194, ALE-L21C432B188, ALE-L21C432B170, ALE-L21C432B010
Data wydania: 10.05.2016
Instalacja Androida 6.0 w Huawei P8 Lite
Aktualizacja póki co nie jest dostępna przez tzw. kanał OTA (Over-the-air), czyli przez Wi-Fi. Nie wiadomo, kiedy zostanie w ten sposób udostępniona (i kiedy operatorzy sieci „przepchną” ją dalej do swoich użytkowników), ale bez względu na to możecie ją zainstalować już teraz. Jak? Huawei umożliwia nie tylko aktualizację przez Wi-Fi – możemy oficjalne oprogramowanie pobrać z sieci i oficjalną paczkę z aktualizacją przekopiować kablem USB z komputera do telefonu. Telefon ją rozpozna i rozpocznie aktualizację. Oto, jak to zrobić.
Przede wszystkim najpierw należy pobrać paczkę z aktualizacją. Możecie to zrobić z linku poniżej, ściągając pakiet o nazwie "Huawei P8 Lite Firmware - Android 6.0":
Pobierz Androida 6.0 dla Huawei P8 Lite
Po pobraniu otrzymasz archiwum ZIP z oprogramowaniem w wersji 6.0. Nam potrzebny jest jednak plik o nazwie „UPDATE.APP”, który znajduje się wewnątrz tego archiwum. Dlatego wypakowujemy paczkę ZIP w dowolne miejsce na dysku.
Gdy już to zrobimy, to otwieramy wypakowany folder – w środku znajdziemy katalog o nazwie „dload”, zawierający potrzebny nam plik „UPDATE.APP”. Podłączamy teraz nasz telefon kablem USB do komputera, a następnie za pomocą Eksploratora plików wchodzimy do pamięci wewnętrznej urządzenia.
Następnie kopiujemy cały katalog „dload” z plikiem UPDATE.APP z komputera do pamięci wewnętrznej Huawei P8 Lite. Plik UPDATE.APP musi znajdować się w katalogu „dload” – tylko w ten sposób zostanie bowiem wykryty przez aktualizator systemu, dlatego należy zachować tę strukturę katalogów.
Po przekopiowaniu folderu możemy odłączyć kabel USB od komputera. Następnie przechodzimy w telefonie do „Ustawienia”, wybieramy na samej górze zakładkę „Wszystkie” i przewijamy zawartość ekranu na sam dół, gdzie znajdziemy opcję „Aktualizator”. Uruchamiamy ją.
Wyświetli się standardowy ekran sprawdzania dostępności nowej aktualizacji przez Wi-Fi. Nas to jednak nie interesuje – dotykamy przycisku „Menu” na samym dole i w nowym okienku wybieramy „Aktualizacja lokalna”. Na ekranie pojawi się lista dostępnych w telefonie pakietów aktualizacji. Powinna wyświetlić się tu nasza aktualizacja ze skopiowanego pliku UPDATE.APP – wybieramy ją na liście i potwierdzamy wykonanie aktualizacji.
Zdjęcie: Huawei & Honor
Telefon zostanie zrestartowany i rozpocznie się instalacja nowej wersji Androida. Żadne dane nie zostaną usunięte z naszego telefonu, jednak – jak wspomniałem na początku – dobrze jest utworzyć kopię zapasową najważniejszych rzeczy na wypadek, gdyby coś jednak poszło nie tak. Szanse na to są jednak niskie, gdyż instalujemy oficjalny pakiet aktualizacji przez oficjalne narzędzia uaktualniające.