Spis treści
Chcesz sklecić jakiś ciekawy film lub połączenie kilku filmików w Androidzie? Dzięki jednej aplikacji do edycji wideo możesz połączyć kilka filmików, dodać przejścia między nimi, dodać własną muzykę w tle, nałożyć filtry kolorystyczne i wpisać różne ozdobne teksty. Zobacz, jak to zrobić w kilkanaście sekund.
Profesjonalna edycja wideo nie jest czymś łatwym i wymaga czasu. Programy do obróbki filmów są często ciężkie w obsłudze i stworzenie prostego filmiku może być bardzo czasochłonne. Jeśli jednak mamy Androida, to staje się to niesamowicie proste, a wszystko dzięki aplikacji o nazwie FilmoraGo.
Dodawanie muzyki i nakładanie filtrów w FilmoraGo
Za jej pomocą możemy edytować filmy, łączyć kilka materiałów wideo w całość, tworzyć pokazy slajdów, dodawać muzykę w tle, nakładać filtry kolorystyczne, a także dodawać tekst na filmikach. Aplikację możecie pobrać za darmo ze Sklepu Play.
Po uruchomieniu aplikacji wybieramy tworzenie nowego projektu wideo. Pierwsze uruchomienie FilmoryGo może chwilkę potrwać, gdyż aplikacja przeprowadza wstępną konfigurację.
Następnie musimy wybrać filmy lub zdjęcia, które chcemy umieścić w naszym projekcie. Jeśli chcemy np. tylko dodać muzykę do jednego filmu, to po prostu wybieramy jeden film i przechodzimy dalej. Jeśli jednak chcemy stworzyć materiał z kilku filmików, to zaznaczamy dowolną ilość materiałów wideo czy zdjęć.
Po przejściu dalej wyświetli się podgląd w górnej części ekranu, natomiast na dole pojawi się oś, na której znajdują się wybrane przez nas filmiki. Możemy je dowolnie układać poprzez przeciągnięcie palcem, tak, aby pojawiały się w naszym projekcie w odpowiedniej kolejności.
Aby dodać muzykę do filmu, wystarczy dotknąć przycisku „Music”. Wyświetli się ekran wyboru muzyki – możemy wybrać piosenkę z dostępnej kolekcji „My Music” lub przejść do zakładki „My library”, gdzie znajdziemy wszystkie piosenki MP3, które są umieszczone w pamięci naszego telefonu.
Po wybraniu utworu wyświetl się jego podgląd – za pomocą dwóch klamer w dolnej części ekranu możemy określić fragment, który nas interesuje. Jeśli chcemy dodać całą piosenkę, to niczego nie zmieniamy i stukamy palcem w przycisk „OKAY” w górnym prawym rogu.
Muzyka jest już dodana w tle i gdy teraz odtworzymy film na podglądzie, to zauważymy, że materiał wideo został połączony ze ścieżką muzyczną. Kolejnym krokiem jest upiększenie naszego filmu. Tu mamy sporo rzeczy do wyboru. Aby wejść w tryb edycji wizualnej, należy stuknąć palcem w miniaturę wybranego pliku wideo na dolnym pasku.
Wyświetlą się dostępne opcje. Jeśli chcemy nałożyć filtry kolorystyczne, to wybieramy zakładkę Filters, a następnie zaznaczamy filtr, który nam się podoba.
Oprócz tego możemy przyciąć film (Trim Clip), nałożyć na niego różne efekty (Overlays – np. płatki śniegu), dodać elementy ozdobne (Elements), wpisać własny tekst (Titles), zduplikować film (Duplicate), wyciszyć go (Mute) lub obrócić (Rotate).
Po wybraniu odpowiednich filtrów, efektów i dodaniu muzyki możemy zapisać projekt przyciskiem Save. Film zostanie wyeksportowany w formacie MP4 i znajdziemy go w naszej Galerii, skąd możemy go udostępnić gdzieś dalej lub przekopiować do komputera.