Jak korzystać ze zmienionych zestawów ataków w Pokemon GO
Firma Niantic ciągle aktualizuje swoją grę mobilną Pokemon GO. Na skutek tego co jakiś czas zmieniają się ważne elementy rozgrywki i wprowadzane są nowe funkcje. Ostatnio pojawiły się nowe, zmienione zestawy ataków. W tym poradniku pokażemy, jak z tego skorzystać.
W grze Pokemon GO możemy skorzystać z zestawów ataków, które poprawią naszą zabawę i ułatwią nam zdobywanie Gymów, bronienie ich przed innymi przeciwnikami czy współdziałanie w teamie z innymi graczami lub przyjaciółmi. To zabawa, która daje dodatkową frajdę podczas gry w Pokemon GO. Ostatnio jednak przeszła spore zmiany.
W Pokemon GO pojawiły się nowe ataki dotyczące konkretnych pokemonów, wprowadzono też zmienione ataki dotyczące konkretnych stworków. Na koniec, o czym również trzeba wspomnieć, usunięto też niektóre ataki pokemonów, aby bardziej zdynamizować rozgrywkę i nadać jej większy balans. Przejdźmy może jednak do informacji na temat tego, jakie konkretnie zmiany zostały wprowadzone w ostatniej aktualizacji Pokemon GO.
Pokemon GO - jakie zestawy ataków zmieniono
Oczywiście, jeżeli chcemy skorzystać ze zmian, szczególnie już nowych i zmienionych ataków, trzeba zaktualizować grę w swoim telefonie lub tablecie. Z poziomu Sklepu Google Play lub App Store.
1. Zmienione zestawy ataków
Chansey - Psybeam został zmieniony na Hyper Beam
Gengar - Sludge Wave został zmieniony na Sludge Bomb
Grimer - Acid został zmieniony na Poison Jab
Hitmonlee - Stomp został zmieniony na Brick Break
Jigglypuff - Play Rough został zmieniony na Dazzling Gleam
Mew - Hurricane został zmieniony na Blizzard
Muk - Acid został zmieniony na Lick
Omastar - Rock Throw został zmieniony na Mud Shot
Seel - Water Gun został zmieniony na Lick
Starmie - Psybeam został zmieniony na Psychic
2. Zmienione zestawy szybkich ataków
Porygon - Quick Attack został zmieniony na Zen Headbutt
Starmie - Quick Attack został zmieniony na Tackle
Staryu - Quick Attack został zmieniony na Tackle
3. Usunięte zestawy szybkich ataków
Gyarados - usunięto atak Dragon Breath
Koffing - usunięto atak Acid
Mew - usunięto atak Moonblast
Weezing - usunięto atak Acid
Jak widać, zmian nie ma wielu, jednak są dość istotne. Jak zobaczymy za chwilę, część z nich mocno wpływa na zabawę w Pokemon GO i wielokrotnie będzie wymuszać na graczach zmianę strategii.
Jak zmienione ataki wpływają na rozgrywkę
Przejdźmy teraz do najważniejszej części tego poradnika, a mianowicie tego, jak zmienione zestawy ataków wpływają na rzeczywistą rozgrywkę w Pokemon GO. Na razie trudno jest ocenić, jak wpływają nowe zestawy ataków, natomiast wiemy trochę o zmienionych i usuniętych atakach.
Otóż, jeżeli posiadacie pokemony z jakimś atakiem - np. Koffinga z Acid - nie musicie się przejmować. Atak nawet po usunięciu go przez aktualizację, zostanie nadal przypisany do naszego stworka. Zmiany w rzeczywistości dotyczą tylko nowych pokemonów i nowych umiejętności dodawanych i zdobywanych przez nasze stworki.
Na skutek wprowadzonych zmian niektóre z pokemonów stały się silniejsze. Dotyczy to np. Golema, który teraz stał się świetnym obrońców gymów. M.in. dzięki zastąpieniu szybkiego, chociaż z drugiej strony mało efektywnego Mud Shots przez znacznie silniejszy Mud Slap. Ten ostatni jest wprawdzie nieco wolniejszy, jednak pozwala na znacznie ciekawsze efekty.
Trzeba też koniecznie wspomnieć o większym zbalansowaniu pokemonów, co dotyczy chociażby Gyaradosa. Stworek ten potrafił być naprawdę silny podczas walk, teraz zaś nie jest już tak dobry w starciach chociażby z silnym Dragonite. Można się jednak spodziewać, że podczas jego rozwoju zostaną wkrótce dodane dodatkowe zdolności tak, aby pokemon ten był nadal ciekawym rozwiązaniem dla graczy.
Na zakończenie tego poradnika zachęcamy oczywiście do komentowania naszego poradnika. Wpisujcie wszelkie pytania, jakie macie z najnowszymi aktualizacjami Pokemon GO, a w szczególności z tymi, które dotyczą zmiany zestawów ataków w grze. Postaramy się na wszystkie odpowiedzieć. Dajcie też znać, jeżeli szukacie podobnych porad, a nie możecie nic znaleźć - z chęcią podpowiemy nowe rozwiązania.