Jak nakręcić odwrócone w czasie wideo w Androidzie

Chcesz nakręcić śmieszny lub ciekawy filmik w Androidzie? Zobacz, jak za pomocą jednej aplikacji nagrywać odwrócone filmy, czyli takie, które odtwarzają się od końca do początku. Możesz wtedy uzyskać np. efekt nalewanej wody, która zamiast do kubka trafia z powrotem do butelki. Wszystko zależy od twojej kreatywności.

W sieci znajdziemy dużo ciekawych animowanych GIFów lub śmiesznych filmów, które odtwarzają się od końca do początku. Pozwala to na stworzenie wielu naprawdę interesująco wyglądających efektów. Możemy poprosić kogoś, aby nagrywał nas, jak idziemy do tyłu wśród tłumu ludzi. Po odwróceniu tego filmu uzyskamy efekt, w którym to my poruszamy się do przodu, a cały tłum dookoła nas cofa się do tyłu.

Nagrywanie odwróconych filmów w Androidzie

Efekt taki możemy uzyskać zarówno na nowych jak i istniejących filmach przy użyciu aplikacji Reverse Movie FX. Jest ona bardzo prosta w obsłudze i łatwo odwrócić nią każde nowe lub istniejące wideo w telefonie. Co więcej, możemy także dołączyć muzykę do filmu.

Pobierz Reverse Movie FX

Po uruchomieniu aplikacji wybieramy opcję "Rozpocznij odwracanie" po prawej stronie. Aplikacja zapyta nas, czy chcemy nagrać nowe wideo, czy też może wolimy użyć istniejącego filmu do odwrócenia.

Reverse Movie FX sugeruje, aby filmy nagrywane były co najwyżej w rozdzielczości 720p (1280x720). Co prawda aplikacja nie ma ograniczeń odnośnie rozmiaru filmu, ale filmy w większej rozdzielczości mogą się dość długo odwracać.

Nagramy nowy film lub wybieramy istniejący z bazy. Aplikacja wyświetli jego podgląd i za pomocą klamry na dolnym pasku zaznaczamy miejsce startowe i końcowe filmu. Zaznaczony fragment zostanie wycięty, a następnie odwrócony - pozwala to usunąć z filmu zbędne klatki z początku oraz końca materiału. Jeśli jednak chcemy odwrócić w czasie cały film, to klamry ustawiamy w domyślnych miejscach.

Możemy także wybrać sposób odwrócenia (tylko odwrócony lub kombinacja z oryginalnym plikiem), jak również dodać muzykę z pliku MP3, która stanowić będzie tło dla naszego nagrania.

Po potwierdzeniu film zostanie odwrócony (czas operacji jest uzależniony od mocy naszego smartfona, a także od rozmiaru filmu, jego długości, a także od jego rozdzielczości). Po ukończeniu operacji uzyskamy gotowy film, który możemy np. umieścić na YouTube lub udostępnić na Facebooku.

Komentarze