Jak oglądać filmy za pomocą Stremio
Z pewnością kojarzycie programy takie jak PopcornTime czy Kodi. To kombajny przeznaczone do wygodnego oglądania materiałów wideo z internetu. Zazwyczaj oferują one dostęp do serwisów wideo, z poziomu których możemy (za darmo oraz odpłatnie) oglądać filmy, seriale, anime czy nawet telewizję internetową. Tak właśnie działa również i Stremio. Co ciekawe, serwis ten pozwala również na łatwe połączenie z usługami społecznościowymi, udostępnianie materiałów czy też pobieranie napisów.
To nie wszystko, Stremio słynie z przydatnych wtyczek, za pomocą których można rozszerzyć podstawowe możliwości programu. Będziemy więc mogli dodać napisy z OpenSubtitles, najnowsze filmy z popularnych platform czy np. pliki typu torrent. W tym poradniku pokażemy, jak dodawać rozszerzenia do Stremio, a także jak korzystać z podstawowych funkcji oraz dlaczego warto połączyć się z serwisami społecznościowymi. Zresztą zobaczcie sami, jak działa Stremio. Nadmienię jeszcze tylko, że program można pobrać za darmo z bazy programów naszego serwisu - w najnowszej wersji.
Jak instalować dodatki w Stremio
Po pobraniu i uruchomieniu Stremio, niezależnie od tego, czy korzystamy z wersji na system Windows, Android czy macOS - zobaczymy dostęp do podstawowych filmów wideo (seriali, programów, anime itp.). To jednak nie wszystko, podstawowe możliwości Stremio możemy w bardzo prosty sposób rozbudować - za pomocą darmowych dodatków do programu.
W celu zainstalowania dodatków wystarczy skorzystać z przycisku "+", który dostępny jest na pasku narzędziowym programu. Przeniesie on nas do przeglądarki internetowej, gdzie zostanie załadowana strona z oficjalnymi dodatkami. Nie ma tutaj wielu rozwiązań, jednak możemy skorzystać z takich rozwiązań jak chociażby:
- napisy z OpenSubtitles
- filmy z YouTube
- premiery z Cinemeta
- darmowe filmy i seriale z Filmon.tv
- torrenty z PopcornTime
- torrenty z torrentów innych dostawców
- kanały z Twitch.tv
Jak zatem widzicie, dostępnych opcji jest bardzo wiele. W celu zainstalowania konkretnego dodatku na potrzeby naszego programu, wystarczy tylko kliknąć przycisk "Install" znajdujący się pod opisem danego rozszerzenia. Po chwili otrzymamy komunikat, że dany dodatek został poprawnie zainstalowany i możemy bezpiecznie z niego korzystać w Stremio. Nie trzeba przeładowywać programu, ani wykonywać dodatkowych czynności.
Warto jednak zaznaczyć, że niektóre funkcje specyficznych dodatków do Stremio należy jeszcze aktywować, bądź też zalogować się do nich. Zrobimy to z poziomu ustawień w ramach tej aplikacji do streminu filmów wideo. Przejdźmy zatem do dalszej części naszego poradnika.
Jak zmienić ustawienia w ramach Stremio
Bardzo przydatną funkcją jest zakładka odpowiedzialna za zmianę ustawień i preferencji programu Stremio. To z jej poziomu ustalimy nie tylko wersję językową tego narzędzia, ale również zalogujemy się do poszczególnych serwisów społecznościowych czy funkcji umożliwiających pełne korzystanie z zainstalowanych dodatków.
Ustawienia w ramach Stremio uruchamiamy, klikając w ikonę koła zębatego po prawej stronie paska narzędziowego programu. Z prawej strony głównego okna programu wysunie się dość wąska kolumna zapewniająca nam dostęp do najważniejszych ustawień i opcji Stremio. Zobaczmy teraz, co program pozwala nam skonfigurować.
Przede wszystkim możemy zalogować się do serwisu Stremio. Jest to bardzo przydatne, jeżeli w ramach programu mamy zamiar korzystania nie tylko z oglądania filmów - ale też z zapisywania w bibliotece ciekawych tytułów czy też śledzenia zbliżających się premier. Konto zakładamy na Stremio w kilka sekund, podając aktualny e-mail oraz hasło. Możliwe jest też logowanie z poziomu Facebooka czy konta Google.
Kolejne rozwiązanie, jakie należy polecić to Trakt Scrobbling. Serwis Trakt to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią dzielić się z innymi oglądanymi przez siebie filmami. Logując się do Trakt udostępniamy naszym znajomym i obserwującym nas osobom filmy, które oglądamy i które znajdują się w naszej wirtualnej bibliotece. Możemy też dodawać fo Stremio filmy, które zapisaliśmy w bibliotece Traktu.
Z poziomu Ustawień w ramach aplikacji Stremio możemy również edytować ustawienia i działanie dodatków. W przypadku takich rozszerzeń jak OpenSubtitles zalogowanie się do serwisu będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na szybkim dostępie do przetłumaczonych napisów. Z poziomu opcji dodatków możemy też włączać i wyłączać zainstalowane w Stremio dodatki. Sprawdzi się to świetnie, jeżeli chcemy przetestować jakiś dodatek, a nie jesteśmy pewni, czy będziemy z niego korzystali w przyszłości.
Na zakończenie tego poradnika prosimy o dodawanie komentarzy, zwłaszcza jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek problemy z korzystaniem z programu Stremio. Bądź też jeżeli natkniecie się na błędy w trakcie sprawdzania naszego poradnika. Dajcie znać - chętnie pomożemy :)