Spis treści
Masz Operę Mini w Androidzie? Jeśli tak, to możesz ściągać filmy z dowolnych stron internetowych (nawet z Facebooka i serwisów multimedialnych). Twórcy Opery wprowadzili nową funkcję, która umożliwia zapisanie dowolnego filmu z sieci do pamięci lokalnej, aby móc go obejrzeć bez dostępu do Internetu. Jak z tego skorzystać?
Opera Mini to bardzo lekka przeglądarka internetowa na Androida, jednocześnie coraz częściej pojawiają się w niej funkcje, dzięki którym możemy rezygnować z innych aplikacji. Zdarza wam się, że chcecie pobrać filmiki z różnych stron internetowych do pamięci lokalnej w Androidzie? Wasz znajomy umieścił na Facebooku jakiś materiał wideo i chcecie go zapisać w telefonie? A może skończył wam się transfer miesięczny z mobilnego dostępu do Internetu i przed wyjściem z domu chcecie zapisać kilka filmików, aby obejrzeć je np. w autobusie czy pociągu? Z Operą Mini możecie to zrobić w niebywale prosty sposób.
Pobieranie filmów w Androidzie z Operą Mini
W nowej wersji Opery Mini wprowadzono możliwość pobrania dowolnego filmiku z dowolnej strony – mogą to być np. strony typu Facebook, gdzie znajomi umieszczają filmy. Jest to zgodne z główną ideą przeglądarki, czyli z oszczędzaniem danych komórkowych. Dzięki tej funkcji możemy pobrać filmy za pomocą sieci Wi-Fi do pamięci telefonu, a następnie obejrzeć je później nawet bez dostępu do Internetu. Aby skorzystać z tej opcji, należy ściągnąć najnowszą wersję Opery Mini ze Sklepu Play
Pobierz Operę Mini ze Sklepu Play
Jeśli z przeglądarki już korzystacie, ale macie wyłączone automatyczne aktualizacje, to wystarczy wejść do Sklepu Play, udać się do zakładki „Moje aplikacje” i sprawdzić, czy dostępne jest uaktualnienie Opery.
Funkcja pobierania filmów wideo działa automatycznie i nie musimy jej nigdzie włączać. Przykładowo, jeśli chcemy pobrać film z Facebooka w Androidzie, to wystarczy za pomocą Opery Mini zalogować się na swoje konto i udać do wpisu z materiałem wideo do pobrania. Następnie należy go po prostu odtworzyć – zanim rozpocznie się odtwarzanie filmu, zauważymy, że na ekranie wyświetla się okienko pobierania pliku wideo.
Możemy wpisać własną nazwę pliku, a także pod spodem wybrać folder, w którym wideo zostanie zapisane. Domyślnie wszystkie filmy będą zapisywane w folderze „Download” (Pobrane). Aby ściągnąć plik, wystarczy potwierdzić pobieranie i poczekać chwilę, aż plik zostanie zapisany. Postęp pobierania możemy śledzić w panelu powiadomień.
Funkcja ta działa praktycznie na każdej stronie, na której film jest zagnieżdżony w dość prosty sposób. Nieco gorzej sprawuje się to na stronach typu YouTube, gdzie filmy są zabezpieczone przed pobraniem. Gdy już pobierzemy film, to go możemy potem odtworzyć bez dostępu do Internetu – wystarczy przejść do Galerii i otworzyć album „Pobrane” (lub inny, jeśli zmieniliśmy folder pobierania). Ściągnięte z sieci filmy wyświetlą się w tym miejscu i będzie można je normalnie odtworzyć.