Mozilla wypuściła testową wersję swojej popularnej przeglądarki Firefox dla systemu Windows 8. Nowy Firefox jest kompatybilny z nowym interfejsem kafelkowym, który zastąpił tradycyjny pulpit znany nam z wcześniejszych wersji systemów Windows.
Wersja Nightly to wersja testowa z wieloma błędami i niedociągnięciami, nie zaleca się ustawiania nowego Firefoxa jako domyślnej przeglądarki. Mozilla udostępniła opisywaną wersję przeglądarki dla tych, którzy już teraz chcą zobaczyć jak będzie wyglądało przeglądanie internetu za pomocą nowego interfejsu systemu Windows.
Wielu użytkowników ma problem z poprawną instalacją nowej aplikacji dla systemu Windows 8, często też po zakończonej sukcesem instalacji program nie jest w stanie się uruchomić. Niektórym użytkownikom udaje się uruchomić nowego Firefoxa, lecz tylko w normalnej wersji desktopowej.
Przedstawiamy wam więc krótki poradnik, w którym opiszemy krok po kroku proces instalacji nowej przeglądarki dla systemu Windows 8.
Krok 1: Pobierz wersję przeglądarki internetowej Firefox dla Metro i wypakuj wszystkie pliki na pulpit.
Krok 2: Wejdź w wypakowany folder i udaj się do lokalizacji Firefoxmetroinstall.
Krok 3: Kliknij dwa razy lewym przyciskiem myszy na plik zipbuildsetup a następnie kliknij przycisk "Uruchom".
Krok 4: Ten sam folder "Install", w którym odnaleźliśmy plik instalacyjny przeglądarki, zawiera plik o nazwie "registerbrowser". Należy uruchomić ten plik i poczekać. Plik ten zmodyfikuje rejestr systemu Windows 8. Informacja o zakończeniu procesu powinna pojawić się na ekranie komputera po kilku chwilach od uruchomienia pliku.
Krok 5: We wspomnianym wcześniej folderze "Install" powinniście znaleźć plik o nazwie "createshortcut". Ten plik utworzy skrót na ekranie startowym i pozwoli nam na uruchomienie przeglądarki Firefox. Teraz możemy cieszyć się przeglądarką Firefox w interfejsie Metro.
Niektóre komputery wyposażone w system Windows 8 mogą nie posiadać pliku "msvcr110.dll", w przypadku jego braku należy go pobrać wyszukując dostępne lokalizacje w wyszukiwarce Google.