Jak przyśpieszyć działanie gier na obciążonym smartfonie z Androidem
Masz smartfona z Androidem, na którym znajduje się dużo aplikacji, danych i funkcji działających w tle? Jeśli tak, to gry na Twoim telefonie mogą chodzić znacznie wolniej, niż na początku, gdy smartfon był czysty i świeżo wyjęty z pudełka. Można jednak nieco przyśpieszyć działanie gier na "przymulonym" Androidzie.
Im więcej aplikacji zainstalujemy, tym więcej różnego rodzaju usług działa w tle. O ile samo poruszanie się w systemie nie zostanie zbytnio narażone na spowolnienie, o tyle uruchomienie jakiś bardziej wymagających aplikacji czy gier będzie już utrudnione. Gry mogą chodzić wolniej, przycinać się lub niespodziewanie się zamykać. Można jednak zoptymalizować telefon do uruchomienia gry za pomocą aplikacji CM GameBooster.
Optymalizacja "zamulonego" telefonu pod gry
Oczywiście jedną rzecz trzeba sobie od razu powiedzieć - cudów nie ma i jeśli nasz telefon ma słabe podzespoły to za wiele z niego nie wyciśniemy. Poniższa aplikacja nie sprawia, że nasze urządzenie zaczyna w magiczny sposób działać ponad swoje ograniczone siły. Przyda się ona tylko w przypadku, gdy nasze urządzenie spowalnia ze względu na zbyt dużą ilość aplikacji i danych oraz cierpi na ogólne spowolnienie, które pojawia się w słabszych i średnich Androidach po jakimś czasie użytkowania.
GameBooster to aplikacja, która wykrywa gry w naszym telefonie i przed ich uruchomieniem odpowiednio optymalizuje telefon w taki sposób, aby w całości poświęcał swoją moc na uruchomienie gry. Po uruchomieniu GameBoostera, aplikacja rozpocznie proces wyszukiwania gier w naszym telefonie i wyświetli je w niewielkim okienku.
Na górnym pasku znajdziemy informację o tym, ile pamięci RAM zostało oczyszczone, aby przygotować telefon do uruchomienia gry. GameBooster zamyka zbędne aplikacje działające w tle i traktuje priorytetowo grę, którą uruchomimy, dzięki czemu inne aplikacje zainstalowane w telefonie nie spowalniają jej.
Aby uruchomić grę, wystarczy stuknąć w nią palcem na liście. Wyświetli się jeszcze jeden ekran, w którym aplikacja wykonuje krótką optymalizację, po czym gra zostanie uruchomiona.
Jak wspomniałem, aplikacja nie robi wykonuje żadnych cudownych sztuczek, ale jeśli mamy starszy lub słabszy telefon, w którym jest sporo danych i innych aplikacji użytkowych, których nie możemy się pozbyć, to CM GameBooster okaże się bardzo przydatny, by móc komfortowo zagrać w coś od czasu do czasu bez większych problemów.