Spotify zmienił wygląd swojego interfejsu kilka miesięcy temu na inny. Teraz Spotify jest bardziej płaskie i czarne, a także zwiększone zostały niektóre czcionki. Niektórzy wolą jednak stary wygląd Spotify. Jak go przywrócić?

Spotify - jak przywrócić stary wygląd

Na szczęście przywrócenie starego wyglądu Spotify jest dość proste i logiczne - wystarczy zainstalować starszą wersję programu, a następnie zablokować automatyczne aplikacje, tak, aby program z powrotem nie zmienił wygądu na nowy.

1. Instalacja starego Spotify

Ostatnia wersja, która posiada stary interfejs oznaczona jest numerem 0.9.7.16. Możecie ją pobrać z naszej strony - Pobierz Spotify. Wybieramy odpowiednią wersję z rozwijanej listy, a następnie ściągamy instalator.

Upewniamy się, że nie mamy uruchomionego Spotify, a następnie uruchamiamy instalowanie. Program poinformuje nas, że w systemie zostało wykryte Spotify i zapyta, czy chcemy je zastąpić - klikamy OK.

Spotify - instalacja starszej wersji

Czekamy na ukończenie instalacji Spotify. Po zainstalowaniu program automatycznie się uruchomi - zamykamy go szybko, aby nie zdążył pobrać nowej wersji. Zanim zaczniemy korzystać z aplikacji, należy zablokować automatyczne aktualizowanie do nowszej wersji.

2. Blokada aktualizacji Spotify

Przede wszystkim musimy upewnić się, że mamy w Eksploratorze plików włączoną funkcję wyświetlania rozszerzeń plików. W tym celu przechodzimy do menu Start / ekranu startowego, a następnie wyszukujemy polecenia "Opcje folderów". Uruchamiamy znalezioną pozycję o tej samej nazwie.

Wyświetlanie rozszerzeń w Eksploratorze plików

W nowym oknie przechodzimy do zakładki "Widok" i na liście odznaczamy pole "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików". Potwierdzamy zmiany przyciskiem OK.

Następnie wciskamy kombinację klawiszy Windows + R, w polu uruchamiania wpisujemy %appdata% i naciskamy Enter. Zostaniemy przeniesieni do katalogu Roaming w folderze naszego konta użytkownika. Wyszukujemy na liście podkatalogu Spotify i wchodzimy do niego.

Katalog Spotify - tworzenie nowego dokumentu tekstowego

W folderze Spotify klikamy prawym przyciskiem myszy w pustym miejscu i wybieramy "Nowy > Dokument tekstowy". Nadajemy mu nazwę "Spotify_new.exe". Gdy system zapyta nas, czy chcemy zmienić rozszerzenie, klikamy Tak.

Tworzymy kolejny nowy dokument tekstowy, tym razem nazywając go "Spotify_new.exe.sig". Ponownie potwierdzamy zmianę rozszerzenia. Powinniśmy mieć teraz dwa nowe pliki w katalogu Spotify.

Dwa nowe pliki w katalogu Spotify

Klikamy na każdy z nich prawym przyciskiem myszy, a następnie wchodzimy do Właściwości. W polu "Atrybuty" na samym dole zaznaczamy "Tylko do odczytu" i potwierdzamy OK.

Ustawienie atrybutu tylko do odczytu

 

Oba pliki muszą mieć ustawiony taki atrybut. Dzięki temu Spotify nie będzie mógł usunąć / zmodyfikować tych plików, a co za tym idzie będą one skutecznie blokować automatyczną aktualizację.

Spotify - stary wygląd

Teraz możemy włączyć Spotify i cieszyć się starym wyglądem programu.