Spis treści
Shazam, narzędzie do identyfikowania piosenek w naszym otoczeniu, został wbudowany w Snapchata w jednej z ostatnich wersji. Od teraz można rozpoznawać muzykę za pomocą samego Snapchata – nie ma potrzeby instalowania osobno aplikacji Shazam.
Wiodące serwisy społecznościowe starają się wzbogacać o coraz to nowsze funkcje, a wszystko po to, aby przyciągnąć do siebie użytkowników i ograniczać czas, który spędzają w innych aplikacjach. Zdecydowanie do serca bierze sobie to Facebook, dodając co chwilę do Messengera nowe funkcje, często dla wielu użytkowników dość zbędne. Nie próżnuje też Skype, w którym 2017 rok ma należeć przede wszystkim do botów udzielających przeróżnych informacji (np. firmy przewozowe będą mogły stworzyć własne boty, które automatycznie zadzwonią do Ciebie i udzielą Ci odpowiednich informacji odnośnie twojej paczki). Od tego trendu dodawania nowych funkcji nie odstaje także Snapchat, który oprócz coraz to nowszych efektów, naklejek i rozmów grupowych został wyposażony w ostatniej wersji w… funkcję rozpoznawania muzyki.
Tak, Snapchat od teraz potrafi rozpoznawać muzykę, która leci z głośnika gdzieś niedaleko was. Nie jest to żadna przełomowa technologia, gdyż wykorzystywana jest tu aplikacja, którą pewnie większość z was doskonale zna – Shazam. Popularna aplikacja do rozpoznawania muzyki została praktycznie wbudowana w Snapchata. Od teraz za pomocą Snapchata możecie tak samo identyfikować muzykę w waszym otoczeniu, jak w aplikacji Shazam.
Rozpoznawanie muzyki w Snapchacie
Funkcja działa bardzo prosto, ale aby z niej skorzystać, trzeba przede wszystkim pobrać najnowszą wersję Snapchata ze Sklepu Play (Android) lub z AppStore’a (iOS).
Pobierz Snapchata dla Androida
Gdy masz już najnowszą wersję aplikacji, to teraz uruchom ją i wejdź do ekranu robienia zdjęcia. Przełącz się na tylną kamerę, aby w kadrze nie znajdowała się twoja twarz z przedniej kamery. Upewnij się, że dźwięk muzyki, którą chcesz zidentyfikować, jest dobrze słyszalny – dla pewności postaraj się przyłożyć telefon bliżej głośnika.
Gdy telefon jest w niedalekiej odległości od głośnika, dotknij palcem i przytrzymaj dowolne miejsce na ekranie (upewnij się jednak, że w kadrze nie znajduje się twarz innej osoby, gdyż wtedy włączysz funkcję filtrów).
Zauważysz, że pod twoim palcem zaczynają się obracać okręgi wskazujące na pracę aplikacji. Trzymaj palec tak długo, aż aplikacja rozpozna piosenkę. Gdy to nastąpi, to na ekranie wyświetli się niewielkie okienko z artystą i nazwą utworu.
Dotykając przycisku „O piosence” możesz wyświetlić więcej informacji odnośnie rozpoznanego utworu. Najpierw wyświetlona zostanie grafika pełnoekranowa z pełną nazwą piosenki i artysty. Przesuwając palcem od dołu do góry ekranu możemy przechodzić do kolejnych szczegółów.
Na następnym ekranie pojawi się okładka albumu / singla, z którego utwór pochodzi. Znajdziesz tu także odnośniki do otwarcia piosenki w Spotify lub Muzyce Google. Na kolejnych stronach znajdziesz pełen tekst utworu, a także odnośnik do teledysku. Można więc posłuchać utworu za darmo w aplikacji YouTube. Na samym końcu znajduje się lista podobnych utworów, które mogą Cię zaciekawić.