Jak sparować słuchawki Apple AirPods z Androidem lub komputerem
Słuchawki AirPods to nie pierwsze słuchawki Bluetooth, ani też pierwsze słuchawki bezprzewodowe. Są one natomiast z pewnością rzadkim rozwiązaniem na rynku, dzięki wprowadzonym rozwiązaniom i technologiom. Rozwiązania te, jak chociażby błyskawiczna współpraca z asystentem głosowym Siri czy kontrola urządzenia - dostosowane są przede wszystko do smartfonów iPhone oraz tabletów iPad. Dzięki współpracy z chmurą iCloud parowanie odbywa się automatycznie i użytkownik nie musi wykonywać żadnych czynności.
W przypadku jednak Androida czy innych urządzeń takich jak chociażby komputer klasy PC musimy wykonać dodatkowe czynności. Co prawda nie będziemy mieli takich samych efektów i takich samych rozwiązań, jednak z pewnością wielu osobom przypadnie do gustu możliwość podłączenia AirPods do swojego smartfonu. Bądź co bądź, są to po prostu słuchawki Bluetooth, tyle że z dodatkowymi rozwiązaniami i marketingiem firmy Apple. Przejdźmy jednak do samego poradnika.
Parowanie słuchawek Apple AirPods
Przede wszystkim, zanim przystąpimy do parowania naszych słuchawek z innym urządzeniem (Androidem bądź PC), musimy upewnić się, że znajdują się one wewnątrz oryginalnego pudełka i są podpięte do ładowania. Jest to warunek konieczny, jeżeli zależy nam na prawidłowym powiązaniu AirPodsów z nowym urządzeniem.
Następnie otwieramy oryginalne pudełko, w którym znajdują się słuchawki AirPods, jednak nie wyjmujemy ich z jego wnętrza. Z tyłu pudełka, blisko portu zasilania, znajdziemy niewielki okrągły guzik. Należy go wcisnąć i przytrzymać tak długo, aż światełko LED znajdujące się na obudowie pudełka (pomiędzy słuchawkami AirPods) nie zacznie rytmicznie mrugać.
Właśnie uruchomiliśmy proces parowania naszych słuchawek z nowym urządzeniem działającym dzięki technologii Bluetooth. Teraz należy przejść do kolejnego kroku, którym będzie połączenie naszych słuchawek z urządzeniem takim jak smartfon, tablet czy nawet komputer. Metodę tę znacie bardzo dobrze.
Wystarczy otworzyć w smartfonie z Androidem ustawienia sieci Bluetooth (aplikacja Bluetooth) albo w komputerze Windows Panel preferencji i wybrać skanowanie dostępnych urządzeń. Następnie, po wykryciu słuchawek Apple AirPods, wykonujemy parowanie. W zależności od urządzenia z jakiego będziemy korzystać, parowanie powinno zająć do kilkunastu sekund. Po zapamiętaniu urządzenia możemy już korzystać w pełni ze słuchawek AirPods w połączeniu z innym urządzeniem.
Jeżeli korzystacie ze słuchawek Apple Airpods, dajcie znać jak przebiega późniejsze korzystanie z takich słuchawek w połączeniu z Androidem czy Windows. Słuchawki nie powinny stwarzać żadnych problemów, jednak jako że powstały z myślą o produktach Apple'a, mogą pojawić się ewentualne błędy. Opisujcie je, a my poszukamy rozwiązania.