Jak zainstalować YouTube z interfejsem Material Design na Androidzie
Google powoli wprowadza nowy interfejs Material Design to wszystkich swoich aplikacji. Jedną z popularniejszych, która została nieco w tyle jest YouTube. Google wypuścił jednak YouTube'a 6.0.11, w którym znajdziemy już odnowiony interfejs. Jak go pobrać i zainstalować?
YouTube 6.0.11 oczywiście trafi w najbliższym czasie do Sklepu Play, skąd będziemy go mogli pobrać i zaktualizować bez potrzeby wykonywania czegokolwiek ręcznie. Jeśli mamy włączone automatyczne aktualizacje, to nowa wersja aplikacji powinna pojawić się w naszych telefonach samodzielnie w ciągu kilku dni.
Jeżeli jednak jesteście niecierpliwi i chcecie już teraz nową wersję YouTube'a, to pokazujemy, jak to zrobić.
Instalujemy nowego YouTube'a z Material Design
Przede wszystkim musimy wejść w posiadanie pliku APK (instalatora) nowego YouTube'a. Możecie go pobrać z linku poniżej.
Po pobraniu musimy przenieść plik APK do pamięci naszego smartfona. Najprościej to zrobić za pomocą kabla USB – podłączamy telefon do komputera, a następnie kopiujemy pobrany plik. W oknie „Mój komputer” przechodzimy do pamięci telefonu i wklejamy plik w dowolne miejsce.
Po przeniesieniu pliku należy go zainstalować. W tym celu musimy upewnić się, że mamy włączoną możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Przechodzimy w Androidzie do „Ustawienia > Zabezpieczenia” i zaznaczamy na liście pole „Nieznane źródła”.
Po zrobieniu tego uruchamiamy w Androidzie dowolną przeglądarkę (menedżera) plików. Jeśli nie masz żadnej, to możesz zainstalować np. ES File Explorer.
Następnie udajemy się do lokalizacji, do której wkleiliśmy plik .apk i go uruchamiamy. Wyświetli się ekran instalacji aplikacji – dotykamy przycisku „Instaluj”.
Aplikacja zaktualizuje naszą wersję YouTube'a do najnowszej odsłony z interfejsem Material Design.
Co nowego w YouTube 6.0.11?
Nowy interfejs ma teraz sporo czerwonego koloru na samej górze. Wszystko utrzymane jest w nowej stylistyce odpowiadającej Material Design. Drobne poprawki wprowadzono do panelu nawigacyjnego, w którym znajdziemy swoje subskrypcje i playlisty.
Z punktu widzenia samej funkcjonalności aplikacji wprowadzono drobne dodatki do filtrowania wyników wyszukiwania. Po wyszukaniu jakieś frazy i wysunięciu opcji filtrowania w górnym prawym rogu znajdziemy teraz więcej opcji, dzięki którym możemy się ograniczyć do filmów w jakości HD lub posortować je po dacie bądź czasie trwania.