Spis treści
Masz kilka kont na Facebooku lub Twitterze? A może masz też dodatkowe konto na Snapchacie lub Whatsapp, z którego chcesz korzystać w ramach jednego smartfonu lub tabletu? Oficjalnie aplikacje te nie pozwalają na obsługę wielu kont, ale istnieje sposób, który umożliwia zalogowanie się na wielu kontach w tych aplikacjach.
Coraz więcej osób posiada więcej niż jedno konto w serwisach społecznościowych typu Facebook, Snapchat lub Twitter. Często jest tak, że jedno konto służy nam do prywatnych kontaktów z bliskimi znajomymi (np. pod pseudonimem), natomiast drugie konto jest bardziej oficjalne, przeznaczone do kontaktów np. biznesowych. Wiele aplikacji zaczyna być dostosowywane do tego trendu – Instagram ostatnio umożliwił logowanie się na kilku kontach, Facebook Messenger również dostał wsparcie dla wielu profili.
Niestety, poza Messengerem i Instagramem istnieje jeszcze główna aplikacja Facebook, w której takiej opcji nie znajdziemy. Oprócz tego używamy też Snapchata, Twittera oraz Whatsapp. Jak w tych wszystkich aplikacjach dodać funkcję drugiego konta? Okazuje się, że jest to bardzo łatwe!
Logowanie na wiele kont w Facebooku, Snapchacie, Twitterze itp.
We wszystkim pomoże nam aplikacja o nazwie Parallel Space-Multi Accounts. To narzędzie, która umożliwia sklonowanie wybranej aplikacji i zamknięcie jej w osobnym kontenerze. W praktyce oznacza to, że możemy np. sklonować aplikację Facebooka i zalogować się w niej na drugie konto. Sklonowana aplikacja wyświetla się osobno w telefonie, w żaden sposób nie wchodzi w konflikt z oryginalną aplikacją i, co najważniejsze, umożliwia korzystanie z obu kont jednocześnie. To duża różnica w porównaniu z oryginalnymi funkcjami w Messengerze czy Instagramie, gdzie między kontami się przełączamy i możemy przebywać tylko na jednym w danej chwili. W tym wypadku jest zupełnie inaczej – możemy być zalogowani jednocześnie na wielu kontach we wszystkich aplikacjach.
Pobierz Parallel Space-Multi Accounts
Ogromną zaletą aplikacji jest jej łatwość obsługi i fakt, że nie wymaga od użytkownika żadnych specjalnych uprawnień np. roota. Możemy ją bez problemu zainstalować ze Sklepu Play i uruchomić na każdym Androidzie bez potrzeby rootowania.
Po uruchomieniu aplikacji wyświetli się ekran z widokiem siatki ikon. Musimy do listy dodać wybraną aplikację i zalogować się w niej na drugie konto. W tym celu dotykamy ikony plusa u dołu ekranu, a następnie wybieramy aplikację, w której chcemy zalogować się na drugie konto.
Aplikacje wyświetlają się na podstawie tego, co mamy zainstalowane w telefonie. W moim przypadku Parallel obsługiwał wszystkie społecznościowe aplikacje:
- Gmail
- Snapchat
Jak widzicie, są tu też aplikacje, które posiadają natywną funkcję obsługi wielu kont. Jak jednak wspomniałem, rozwiązanie oferowane przez Parallel jest lepsze, gdyż dzięki niemu możemy być zalogowani JEDNOCZEŚNIE na dwa konta. Ja na potrzeby poradnika wybiorę z listy Facebooka, aby zalogować się na drugie konto.
Gdy aplikacja zostanie dodana do listy, to wystarczy ją uruchomić. Wyskoczy ekran logowania – musimy się teraz zalogować na drugie konto. I to wszystko – po zalogowaniu się mamy skonfigurowane dwa konta np. w aplikacji Facebook. Główna ikona „Facebook” w telefonie prowadzi do naszego oryginalnego konta. Jeśli chcemy wejść na drugie konto, to wystarczy otworzyć aplikację Parallel i wybrać z listy Facebooka czy inną aplikację, którą skonfigurowalismy.
Jeśli chcemy sobie ułatwić sprawę, to możemy utworzyć skrót na ekranie głównym do drugiego konta – w tym celu chwytamy ikonę aplikacji wewnątrz Parallel i przeciągamy ją do pola „Create shortcut” (Utwórz skrót).
Skrót wyświetli się pod nazwą np. „Facebook+” lub „Twitter+” czy też „Snapchat+”. W ten sposób mamy na liście dwie aplikacje – oryginalną z pierwszym kontem, a także jej „Kopię+” z drugim kontem. Jesteśmy zalogowani w obu aplikacjach jednocześnie i możemy odbierać powiadomienia z obu kont w tym samym czasie, a także szybko przełączać się między dwiema wersjami aplikacji, by utrzymywać kontakt ze wszystkimi znajomymi.