Jak zapisać kopie dokumentów Office w chmurze

Dzisiaj prezentujemy Wam świetny sposób, który pozwoli na szybkie i skuteczne odzyskiwanie utraconych dokumentów z pakietu Microsoft Office. A konkretnie - jak zapisać folder Elementy do odzyskania w chmurze. W ten sposób nie utracimy naszych dokumentów.

Czym jest folder odzyskiwania kopii zapasowych pakietu Microsoft Office? To miejsce, gdzie podczas naszej pracy nad dokumentem Word, arkuszem kalkulacyjnym czy prezentacją PowerPoint, zapisywane są kopie tworzonych plików. W ten sposób, jeżeli nastąpi wypadek, zamknięcie dokumentu bez jego zapisania, restart komputera itp. - możemy je odzyskać.

Niestety, opcja ta nie zawsze się sprawdza. Dane zapisywane w folderze odzyskiwania pakietu Office również mogą być utracone, przez co nie będzie możliwości odzyskania plików w naszym komputerze. Dlatego warto skorzystać z opcji automatycznego zapisania naszych kopii zapasowych w chmurze. W ten sposób dane nawet po wymazaniu z komputera będzie można łatwo osiągnąć.

Zapisywanie kopii zapasowych w chmurze

Na początek będziemy musieli skorzystać z jakiegoś narzędzia do przechowywania danych w chmurze. Jeżeli już masz Dropbox, Dysk Google czy OneDrive - spokojnie możesz przejść do kolejnego kroku.

A zatem, pobieramy i instalujemy w naszym komputerze jedną z powyższych opcji. Każda z usług w chmurze stworzy w naszym komputerze folder, z którego pliki będą automatycznie zapisywane w chmurze. Kiedy już wykonamy tę czynność, pozostaje nam tylko nakazanie pakietowi Office zapisywanie kopii zapasowych plików w chmurze.

W tym celu otwieramy pakiet Office, a następnie przechodzimy do paska narzędziowego. Tutaj klikamy przycisk Plik > Opcje. Po otwarciu okienka ustawień, w lewym pasku menu odnajdujemy zakładkę o nazwie "Zapisywanie" i otwieramy ją.

Teraz już tylko wystarczy odnaleźć pozycję o nazwie "Lokalizacja pliku Autoodzyskiwania". Klikamy tutaj przycisk "Przeglądaj", a następnie wyszukujemy za pomocą menedżera plików miejsce, gdzie stworzony został folder Dropboksa, Box.com, SpiderOak, OneDrive czy innego narzędzia do darmowego przechowywania plików w chmurze.

To już właściwie wszystko. Teraz nasze kopie zapasowe tworzonych dokumentów będą automatycznie zapisywane w folderze do synchronizacji z chmurą. Jeżeli korzystamy z połączenia internetowego, pliki będą przesyłane na wirtualny dysk. W ten sposób, jeżeli nawet utracimy je z komputera, będzie można je łatwo odzyskać - wystarczy połączyć się z chmurą i pobrać dane na dysk. Polecamy to rozwiązanie wszystkim użytkownikom, którym zależy na dodatkowym zabezpieczeniu swoich danych.

Komentarze