Jak zapisywać wideo na YouTube na później
Na YouTube'ie można znaleźć coraz więcej pełnometrażowych filmów, kompletnych koncertów czy całych albumów muzycznych. Czasami nie jesteśmy w stanie obejrzeć takiego wideo za jednym zamachem. Wtedy przydaje się rozszerzenie Pause for Later.
Pause for Later to dodatek dostępny dla przeglądarek Chrome, Firefox, Internet Explorer, Safari i Opera. Dodatkowo działa na platformach mobilnych iOS i Android. Zapamiętuje moment, w którym przerwaliśmy oglądanie i pozwala na szybki powrót do tego miejsca.
Rozszerzenie tradycyjnie umieszcza swoją ikonę obok paska adresu przeglądarki. Kliknięcie jej zapisuje aktualny stan klipu na YouTube'ie. Dodatkowo wideo trafia na listę Pause for Later. Dzięki temu nie musimy dodawać go do zakładek czy ponownie wyszukiwać w znanym serwisie.
Uwaga: klikając ikonę Pause for Later wideo musi być aktualnie odtwarzane (nie wstrzymujemy go w samym YouTube'ie).
Na stronie WWW Pause for Later użytkownik musi założyć konto. Tam też przegląda swoje zapisane klipy. Przy każdym znajduje się przycisk Action z dostępnym zadaniami. Dzięki nim witryna dodatku może służyć także jako w pełni funkcjonalny menedżer ulubionych filmów.
Warto pamiętać też o tym, że YouTube oferuje możliwość udostępniania linków do klipów, które automatycznie rozpoczynają odtwarzanie od wybranego momentu. Jest to przydatne wtedy, gdy chcemy pokazać znajomym jakiś szczególnie ciekawy fragment długiego wideo.
Wcześniej musieliśmy pisać im, do której minuty i sekundy przesunąć pasek nawigacyjny. Teraz wystarczy, że w zakładce Udostępnij pod klipem zaznaczymy opcję Zacznij od i wpiszemy interesujący nas kod czasowy. Link przybierze postać http://youtu.be/Z8rvSzTkk78?t=2m30s.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby URL w takiej formie wrzucić na Facebooka, a także dopisać parametr czasowy ręcznie jeśli już skopiowaliśmy link, a dopiero potem przypomnieliśmy sobie o opisywanej funkcji.