Jak zmienić wygląd Androida na iOS7?

Jedną z wielu zalet Androida jest jego otwartość i elastyczność - przy użyciu odpowiednich aplikacji oraz wyobraźni możemy zrobić z nim wszystko, na co mamy ochotę. Zmiana wyglądu całego interfejsu jest banalnie prosta, więc dlaczego by nie upodobnić Androida do iOS7?

Jeżeli jesteście fanem interfejsu firmy Apple, ale niekoniecznie chcecie porzucać otwartość Android na rzecz iPhone’a, to warto się zastanowić nad tym, jak odwzorować w swoim smartfonie tylko te elementy iOS7, które się nam podobają. W sklepie Play znajdziemy kilka aplikacji, które do złudzenia upodabniają Androida do najnowszej wersji systemu Apple.

Launcher - Espier Launcher iOS7

Na wygląd systemu najbardziej wpływa launcher, czyli aplikacja uruchamiająca, która wyświetla nasze widżety, ikony, listę aplikacji oraz inne elementy. Nie powinno nikogo zatem dziwić, że pierwszym krokiem do upodobnienia Androida do iOS7 będzie zmiana launchera.

Najlepszym obecnie wyborem jest Espier Launcher iOS7, który zmienia wygląd czcionek, ikon oraz tapetę, a także dodaje funkcje i gesty znane z iPhone’a. Wystarczy, że zainstalujemy aplikację ze Sklepu Play, a następnie ją uruchomimy. System zapyta nas, jakiego programu do uruchamiania chcemy domyślnie używać - zaznaczamy Espier Launcher iOS7 i potwierdzamy wybór.

Espier Launcher wyciąga siatkę z ikonami aplikacji na główne ekrany, zatem od razu po odblokowaniu smartfona mamy dostęp do wszystkich aplikacji - nie musimy wchodzić do oddzielnej sekcji telefonu. Gdy przesuniemy palcem w dół, to z górnej części wysunie się nam wyszukiwarka (funkcja Spotlight znana z iOS), która pozwala przeszukiwać całe urządzenie w poszukiwaniu aplikacji czy kontaktów.

Z kolei wykonując gest przesunięcia palcem z dołu ekranu do góry, wysunięty zostanie niewielki pasek u dołu, w którym znajdziemy widżet pozwalający szybko włączać i wyłączać WiFi, Transmisję danych oraz inne elementy. Gdy przesuniemy palcem w prawo, to zauważymy, że na pasku wyświetla się także lista otwartych aplikacji.

Ustawienia Espier Launchera pozwalają dostosować rozmiar ikon i czcionek, a także umożliwiają ukrywanie poszczególnych aplikacji. Możemy także dostosować ustawienia wyszukiwarki (np. ograniczyć wyszukiwanie tylko do aplikacji).

Ekran blokowania - Espier Screen Locker iOS7

Kolejny element, który znacznie wpływa na wrażenia z użytkowania urządzenia, to ekran blokowania. Jego również możemy upodobnić do tego z iOS7 za pomocą aplikacji Espier Screen Locker iOS7. Po zainstalowaniu aplikacji zostanie ona automatycznie uaktywniona jako domyślny ekran blokowania. W dowolnym momencie możemy udać się do ustawień aplikacji, gdzie znajdziemy możliwość edytowania wyświetlanych informacji. Możemy zmienić nazwę naszego urządzenia, aby zamiast tekstu operatora widniała inna nazwa.

Warto także wspomnieć, że Espier Screen Locker iOS7 posiada wbudowaną opcję Passcode. Możemy dzięki niej wymusić żądanie podania 4-cyfrowego kodu za każdym razem, gdy chcemy odblokować urządzenie. Aby uaktywnić Passcode, należy w ustawieniach przejść do opcji “Turn Passcode On”.

Centrum kontroli - Espier Control Center iOS7

Jedną z ciekawszych funkcji iOS7 jest nowe centrum kontroli, które możemy wysunąć np. z poziomu ekranu blokowania. Aby je dodać do Androida, należy zainstalować aplikację Espier Control Center iOS7.

Znajdziemy tam szybkie odnośniki do najważniejszych funkcji, takich jak tryb samolotowy, bluetooth, wifi, transmisja danych, latarka, kalkulator czy aparat fotograficzny. Nie musimy zatem odblokowywać urządzenia i przechodzić do poszczególnych aplikacji ręcznie - wszystko wykonamy z poziomu wysuwanego panelu na ekranie blokady.

Dodatkowo centrum kontroli pozwala na integrację panelu z odtwarzaczem muzycznym, tak jak w iOS7. Dzięki temu będziemy mogli dodatkowo kontrolować szybko odtwarzanie muzyki z poziomu ekranu blokady. Aby dodać widżet muzyczny, należy go najpierw pobrać ze sklepu Play. Pobieramy zatem aplikację Espier Music Controller, a następnie ją uruchamiamy. Musimy w polu “Select Music Player” wybrać odtwarzacz muzyczny, którego używamy do słuchania muzyki.

Następnie udajemy się do ustawień Control Center iOS7 (uruchamiamy po prostu aplikację o takiej nazwie) i przechodzimy do zakładki Widget. Uaktywniamy opcję widżetów i z listy wybieramy widget “Espier Music Controller (Lockscreen)”. Od tej pory będziemy mogli kontrolować muzykę z centrum kontroli.

Pasek statusu i powiadomień - Espier Notification iOS7

Ostatnim elementem interfejsu, który poddamy zmianie, będzie czarny pasek na górze ekranu oraz wysuwanego za jego pomocą powiadomienia. W tym celu zainstalujemy aplikację Espier Notification iOS7.

Po zainstalowaniu zauważymy, że nasz pasek na górze ulegnie nieco zmianie - zmieni się czcionka, ikona baterii i sposób wyświetlania godziny. Gdy wysuniemy pasek z powiadomieniami, zauważymy kolejne zmiany - na górze znajdują się trzy zakładki, które wyświetlają powiadomienia z: dzisiaj, z każdego dnia oraz nieodebrane połączenia.

Ustawienia Espier Notification iOS7 pozwalają lepiej dostosować wygląd i działanie zarówno paska jak i wysuwanych powiadomień. Jeżeli np. chcielibyśmy pozostawić tylko nowy czarny pasek, ale po wysunięciu posiadać stare menu z listą powiadomień, to wystarczy, że odznaczymy opcję ‘iOS-style notif. page”. Wtedy pasek zostanie taki sam, ale wysunięte powiadomienia będą w stylu Androida.

Komentarze