Jak zrobić jailbreak iOS 10.2 w Windows
W dzisiejszym poradniku chcielibyśmy zaprezentować Wam prosty sposób, który umożliwia wykonanie jailbreak systemu mobilnego iOS w wersji 10.2. Metoda, którą będziemy tutaj przedstawiać, dostępna jest dla systemu Windows - a także macOS oraz Linux. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym poradnikiem.
Dotychczas jailbreak iOS 10 ograniczony był do niektórych wersji iPhone’ów, głównie iPhone’a 7 i 6s. Teraz jednak pojawiła się aplikacja Yalu, która w najnowszej wersji umożliwia przeprowadzenie jailbreak dla iOS 10 (a także 10.2) dla nieco większej gamy urządzeń. Może na początek wymieńmy urządzenia mobilne firmy Apple, na których można wykonać jailbreak iOS 10. A zatem, dostępne urządzenia, to:
- iPhone 7
- iPhone 7 Plus
- iPhone 6s
- iPhone 6s Plus
- iPad Pro (9,7 cali)
- iPad Pro (12,9 cali)
Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, koniecznie należy przygotować się do wykonania jailbreaku. Przede wszystkim, należy dokładnie przeczytać instrukcję, którą znajdziecie poniżej. Bardzo ważne jest, aby wykonywać ją dokładnie jak to zostało przez nas zaprezentowane. Po drugie, przed przystąpieniem do procesu odblokowywania iPhone’a czy iPada koniecznie trzeba wykonać kopię zapasową urządzenia. Może to być kopia na iCloud lub w komputerze (via iTunes).
Na koniec trzeba też wiedzieć, że nikt nie gwarantuje Wam prawidłowego wykonania jailbreaku, ani tym bardziej stabilności działania iOS 10 po zakończeniu procesu. Innymi słowy, odblokowywanie iPhone’a wykonujemy na własną odpowiedzialność. Oczywiście, są sposoby na przywrócenie systemu do działania w przypadku niepowodzenia - jednak trzeba brać pod uwagę, że nie wszystko może się udać. Przejdźmy jednak do samego poradnika.
Jailbreak iOS 10 w Windows
Po przygotowaniu do procesu ściągamy na nasz komputer dwa darmowe programy:
- Yalu
- Cydia Impactor
Na temat tego drugiego narzędzia pisaliśmy już jakiś czas temu. W skrócie, umożliwia ono instalowanie aplikacji i gier na iPhonie i iPadzie bez konieczności korzystania z iTunes czy sklepu App Store. Tak, można też za pomocą Cydia Impactor instalować pirackie wersje aplikacji. Tutaj jednak skupimy się na procesie instalowania aplikacji Yalu do odblokowania iPhone’a.
A zatem, na samym początku podpinamy iPhone’a lub iPada do komputera - za pomocą kabla USB. Następnie uruchamiamy program Cydia Impactor i sprawdzamy, czy w głównym oknie programu wykrywany jest nasz iPhone. Powinna pojawić się jego nazwa. Jeżeli nie - wyłączamy i włączamy program ponownie, a potem ponownie podpinamy telefon lub tablet.
Następnie za pomocą Cydia Impactora otwieramy plik Yalu - przeciągając go do okna programu lub używając wbudowanego menedżera plików. Teraz Cydia Impactor poprosi nas o podane naszego loginu i hasła do Apple ID (czyli do Apple Store). Kiedy to wykonamy, Cydia Impactor zacznie podpisywać i instalować Yalu w naszym mobilnym urządzeniu. Powinno to zająć kilka minut, w trakcie których trzeba dbać, aby komputer się nie wyłączył, ani ekran iPhone’a nie został zablokowany.
Po poprawnym zainstalowaniu Yalu w telefonie lub tablecie, otwieramy w mobilnym urządzeniu systemową aplikację Ustawienia. Otwieramy tam zakładkę Ogólne, a dalej - Zarządzanie urządzeniem i Profile. Tutaj przyznajemy prawa dostępu i instalujemy profil Yalu. Teraz możemy już zamknąć Ustawienia i uruchomić w iPhonie czy iPadzie aplikację Yalu. Powinna ona działać teraz poprawnie. Wciskamy przycisk GO i czekamy.
To już praktycznie wszystko, co musimy samodzielnie wykonać. Teraz trzeba już tylko poczekać, aż aplikacja Yalu wykona samodzielnie jailbreak w naszym urządzeniu. Może to zająć parę chwil, w trakcie których będzie wykonywany jailbreak, a mobilne urządzenie zostanie uruchomione ponownie. Po automatycznym zrestartowaniu iPhone’a, wśród aplikacji pojawi się sklep Cydia. Znak, że jailbreak iOS 10 został przeprowadzony pomyślnie.
Warto na koniec wspomnieć, że aplikacja Yalu może się też przydać w późniejszym czasie. Jailbreak iOS 10.2 jest w trybie unthetered, co oznacza, że po jakimkolwiek ponownym uruchomieniu iPhone’a lub iPada zostanie on zablokowany. Nie jest to jednak wielki problem. Jeżeli rozładuje się nam urządzenie lub będziemy zmuszeni do ponownego uruchomienia iPhone’a, wystarczy tylko włączyć Yalu i kliknąć ponownie przycisk GO.