Jak zrobić root Galaxy S6 / S6 Edge bez nabijania flagi Knox 0x1

Masz Samsunga Galaxy S6 lub S6 Edge i chcesz zrobić roota? Urządzenia Samsunga znane są z tego, że po zrobieniu roota nabijają tzw. flagę Knox. Dzięki niej serwis Samsunga wie, że zrobiliśmy roota, nawet gdy go usuniemy, przez co tracimy gwarancję na urządzenie. Zobacz, jak zrobić root bez nabijania flagi knox i utraty gwarancji.

Na szczęście istnieje sposób na obejście tego w najnowszych modelach Galaxy S6 oraz S6 Edge. Nie dość, że nie nabijamy flagi Knox 0x1 i zachowujemy gwarancję, to na dodatek do samego wykonania roota nie potrzebujemy nawet kabla USB czy komputera - wszystko wykonamy bezpośrednio na telefonie, w pełni bezpiecznie.

Krok 1: Naładuj telefon i włącz debugowanie USB

Aby wykonać poniższą procedurę, należy dla bezpieczeństwa upewnić się, że mamy telefon naładowany przynajmniej w 80%. Musimy także uaktywnić debugowanie USB w opcjach programistycznych. W tym celu przechodzimy do do "Ustawienia > Opcje programistyczne", a następnie zaznaczamy na liście opcję "Debugowanie USB".

Jeśli nie widzisz opcji programistycznych, to należy je uaktywnić w swoim telefonie. To bardzo proste - wystarczy w ustawieniach telefonu przejść do sekcji "Informacje o telefonie". Wśród informacji o telefonie, takich jak model urządzenia, znajdziemy także pole "Numer kompilacji" z informacją o oprogramowaniu. Musimy stuknąć palcem 7x w pole z numerem kompilacji, co spowoduje uaktywnienie w systemie opcji programistycznych.

Należy także uaktywnić opcję instalacji oprogramowania z nieznanych źródeł (spoza Sklepu Play). W tym celu przechodzimy do ustawień zabezpieczeń w Androidzie, a następnie zaznaczamy pole "Nieznane źródła". Pozwoli to na ręczną instalację aplikacji z plików .APK.

Krok 2: Pobierz i zainstaluj aplikację Ping Pong Root

Do wykonania roota wykorzystamy aplikację PingPong Root. Pobierzesz ją w formie instalatora .APK z poniższego linku:

Pobierz PingPong Root Beta 6 (jeżeli ta wersja nie zadziała, to możesz później spróbować wykonać root za pomocą starszej wersji - PingPong Root Beta 5.1)

Pobieramy aplikację z powyższego linku za pomocą przeglądarki w naszym telefonie (możemy ją także pobrać na komputerze i przesłać plik .APK do telefonu za pomocą kabla USB lub chmury). Następnie uruchamiamy plik .APK na telefonie i instalujemy aplikację PingPong Root.

Po uruchomieniu aplikacji PingPong Root wyświetli się ekran z przyciskiem rootowania. Po dotknięciu go aplikacja rozpocznie proces rootowania, a następnie uruchomi telefon ponownie. Po ponownym uruchomieniu telefonu znajdziemy na urządzeniu aplikację KingRoot - za jej pomocą możemy zarządzać uprawnieniami roota.

Komentarze