Spis treści
W dzisiejszym poradniku omówimy najciekawsze aplikacje przeznaczone do zarządzania opaską fitness Mi Band. Jeżeli korzystasz z pierwszego, bądź kolejnych wydań tego taniego i solidnego urządzenia - zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem. Przedstawimy tutaj najlepsze aplikacji na Androida oraz iPhone'a.
Opaska fitness Mi Band szturmem zdobyła sobie popularność wśród licznych użytkowników na całym świecie - w tym również w naszym kraju. Dzięki solidnemu wykonaniu, prostym funkcjom oraz stosunkowo niewielkiej cenie stała się realną alternatywą dla takich rozwiązań jak Garmin, FitBit, Nike czy nawet smartwatche. Dlatego też, jeżeli posiadamy Mi Band, warto zapoznać się z wszystkimi możliwościami oferowanymi przez tę opaskę.
Na samym początku trzeba zaznaczyć, że najciekawsze aplikacje do obsługi opaski firmy Xiaomi przeznaczone są na platformę Android. W przypadku iOS nie znajdziemy wielu interesujących rozwiązań. Głównie ze względu na większe obostrzenia w przypadku platformy Apple'a. Android pozostawia tutaj znacznie więcej dowolności i programiści mają większe pole do popisu.
Dlatego też produktów jest znacznie więcej, oferują też znacznie ciekawsze i bardziej rozbudowane rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że w przypadku iPhone'ów i iPadów mamy załamywać ręce. Tutaj również znajdziemy ciekawe rozwiązania. Przejdźmy jednak do samego przedstawienia najciekawszych aplikacji do obsługi Mi Band.
1. Mi Fit
Pierwsze rozwiązanie, jakie nasuwa się zupełnie automatycznie, to aplikacja Mi Fit - oficjalne narzędzie firmy Xiaomi do obsługi opaski Mi Band. Posiada wszystkie podstawowe funkcje, takie jak monitorowanie tętna, snu, ustawianie alarmów, powiadomienia o rozmowach telefonicznych, wiadomościach itp. Z racji na to, że aplikacja jest domyślnym rozwiązaniem dla opasek Mi Band, nie będziemy tutaj szerzej omawiać Mi Fit, skupiając się raczej na alternatywach. Dodajmy jeszcze tylko, że program dostępny jest zarówno na Androida, jak i iOS.
2. Mi Band Tools
Ta aplikacja posiada wiele opcji konfiguracji i zmiany ustawień w ramach opaski Mi Band. Na początek warto zaznaczyć, że do poprawnego działania wymaga zainstalowanej aplikacji Mi Fit. Kiedy już to wykonamy i połączymy opaskę z aplikacją, możemy prześć do Mi Band Tools.
Podobnie jak Mi Fit, również Mi Band Tools dostępna jest w języku polskim. Oferuje takie funkcje jak powiadomienia, stały pomiar pulsu, alarmy z powiadomieniami, filtry z powiadomieniami, alarm bezczynności, a także zaawansowane ustawienia, przeoczone powiadomienia czy inne poprawki. Pełna lista zmian dostępna jest rzecz jasna z poziomu opisu aplikacji w sklepie Google Play. Mi Band Tools działa świetnie z wszystkimi wersjami Mi Band, ale aplikacja dostępna jest jedynie na Androida.
3. Mi Band 2 Func Button
Ta aplikacja przeznaczona jest wyłącznie na Androida, jednak posiada sporo ciekawych rozwiązań. Jej podstawowe zadanie to wprowadzenie gestów czy też "stuknięć", dzięki którym można uruchamiać poszczególne funkcje i rozwiązani w smartfonie czy tablecie.
To nie tylko odblokowywanie ekranu smartfonu, ale również np. uruchamianie odtwarzacza muzyki, łączenie i rozłączanie urządzeń Bluetooth, specjalne wibracje dla konkretnych akcji itp. Największą zaś zaletą Mi Band 2 Func Button jest możliwość personalizacji "stuknięć" - do każdego gestu możemy wybrać własną funkcję i komendę. Niestety, aplikacja jest dostępna jedynie w języku angielskim i tylko na opaskę Mi Band 2. Wcześniejsze wersje urządzenia nie są z oczywistych względów obsługiwane.
4. Mi Band Control
Ta aplikacja skupia się przede wszystkim na powiadomieniach. Domyślna aplikacja Mi Fit firmy Xiaomi pozwala jedynie na powiadomienia z niektórych aplikacji i programów. Mi Band Control rozszerza znacznie bardziej tę paletę.
Na zakończenie zachęcamy do komentowania tekstu, przede wszystkim wówczas, jeżeli nie możecie znaleźć interesującego Was rozwiązania. Chętnie pomożemy :)