Jak zintegrować Mi Band 1s i Mi Band 2 z Nike+ Running

Posiadasz opaskę fitness Mi Band w wersji Mi Band 1, Mi Band 1s lub Mi Band 2? Domyślna aplikacja firmy Xiaomi pozwala na okresowe mierzenie tętna serca. W tym poradniku pokażemy Wam, jak zintegrować opaskę z aplikacją sportową Nike+ Running.

Opaska fitness Mi Band to jedna z popularniejszych opasek w naszym kraju - jak również w innych państwach. Wszystko za sprawą ciekawych funkcji, solidnego wykonania i konkurencyjnej ceny. Wiele osób chwali sobie możliwości opaski, zwłaszcza w kontekście zrzucania wagi czy amatorskiego uprawiania sportu. Opaska posiada również możliwość badania tętna użytkownika.

Gorzej z zapisywaniem danych. Wprawdzie możemy okresowo, na żądanie wykonać pomiar tętna, ale dane z opaski Mi Band zapisywane są jedynie wewnątrz oficjalnej aplikacji Mi Fit. Znacznie lepiej mają użytkownicy Androida, którzy mogą skorzystać z alternatywnych aplikacji ułatwiających dostęp do danych z opaski. W przypadku jednak użytkowników smartfonów iPhone, dostęp ten jest znacznie utrudniony.

Co jednak, gdybyśmy chcieli za pomocą pomiaru tętna monitorować nasze ćwiczenia - np. podczas biegania czy na siłowni? Stały monitoring tętna nie jest oficjalnie w Mi Band dostępny. Dlatego w przypadku iPhone'ów będziemy musieli skorzystać z przejściówki - dodatkowej aplikacji. Pozwoli ona nam na stałe monitorowanie tętna serca i przekazywanie danych do innych aplikacji. Takich jak chociażby wspomniana Nike+ Running czy Endomondo, Runekeeper itp. Przejdźmy jednak do samego poradnika.

Jak przekazywać dane z opaski Mi Band - przygotowania

Aby zapisać pomiar tętna wykonany za pomocą Mi Band, Mi Band 1s oraz Mi Band 2 do innej aplikacji, będziemy musieli w iPhonie skorzystać z kilku prostych rozwiązań. W tym celu musimy wyposażyć się w następujące aplikacje i narzędzia:

Po pobraniu trzech aplikacji ze sklepu App Store i uruchomieniu Zdrowia, możemy przejść do konfiguracji naszej opaski. Zajmie to ledwie kilka chwil, jednak ważne jest, aby wymienione tutaj czynności wykonywać w podanej przez nas kolejności.

Jak przekazywać dane z opaski Mi Band - konfiguracja

Na początek, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, uruchamiamy aplikację Xiaomi Mi Fit i łączymy z nią opaskę Mi Band. Jeżeli zrobiliśmy to wcześniej, oczywiście pomijamy ten krok. Musimy natomiast uruchomić aplikację i wykonać synchronizację między opaską, a Mi Fit.

Następnie uruchamiamy aplikację Mi HR (Mi Heart) w iPhonie i również łączymy naszą opaskę z aplikacją (Bluetooth musi być włączony). Powinno to zająć ledwie chwilę - znacznie krócej niż w przypadku pierwszego łączenia z Mi Fit. Możemy teraz przejść do kolejnego kroku konfiguracji naszej opaski.

Teraz uruchamiamy aplikację Zdrowie, czyli systemowe narzędzie do zbierania danych na temat naszego zdrowia w systemie iOS na iPhone'ach i iPadach. Jeżeli wcześniej nie korzystaliście z tej aplikacji, warto ją teraz skonfigurować. Czyli - podać swoje dane takie jak wzrost, waga itp. Dzięki temu będziemy mogli otrzymywać rzeczywiste informacje na temat naszej kondycji fizycznej.

Następnie, po skonfigurowaniu Zdrowia, przechodzimy do zakładki "Źródła" dostępnej u dołu aplikacji. Powinniśmy zobaczyć tutaj na liście dwie aplikacje - Mi Fit oraz Mi HR. Obie aplikacja konfigurujemy i łączymy ze Zdrowiem, umożliwiając przekazywanie danych w obie strony.

Na zakończenie całego procesu konfiguracji przechodzimy do aplikacji Nike+ Running. W ramach ustawień aplikacji włączamy funkcję o nazwie "Heart Rate". Potem konfigurujemy aplikację, aby przechwytywała i przesyłała dane o naszych ćwiczeniach z aplikacją Zdrowie. To wszystko, jeżeli idzie o konfigurację, możemy teraz przejść do ćwiczeń.

Jak przekazywać dane z opaski Mi Band - jak ćwiczyć

Jeżeli korzystamy z Nike+ Running albo innej podobnej aplikacji, wystarczy teraz rozpocząć ćwiczenia. W tym celu rozpoczynamy bieg i jego monitoring za pomocą aplikacji.

Chwilę wcześniej natomiast uruchamiamy aplikację Mi Heart i włączamy na pierwszym ekranie stałe mierzenie tętna serca. W ustawieniach Mi Heart można też ustawić powiadomienia np. o zbyt niskim lub zbyt wysokim tętnie serca - w celu skalibrowania naszych ćwiczeń.

Po włączeniu badania tętna za pomocą Mi Heart można już rozpocząć ćwiczenia. Dane dotyczące naszego tętna serca zostaną przekazane na bieżąco do aplikacji Zdrowie jak i Nike+ Running. Niestety, trzeba tutaj jeszcze zaznaczyć, że aplikacja Mi Heart, która umożliwia stałe monitorowanie tętna serca posiada pewne ograniczenia. W wersji darmowej narzędzia możemy śledzić tętno jedynie przez 10 minut - potem aplikacja zostanie wyłączona. W celu dłuższego monitoringu trzeba wykupić płatną wersję programu.

Podsumowując, zachęcamy do komentowania tego tekstu. Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie komentarze. Jeżeli natomiast korzystacie z innych aplikacji fitness niż Nike+, dajcie też znać. Zawsze są dobre sposoby na zintegrowanie Mi band z takimi narzędziami jak Endomondo, Strava, Runnkeeper itp. Chętnie pomożemy.

Komentarze