Najlepsze aplikacje do nagrywania dźwięku na Androida

Jak nagrywać dźwięki za poziomu Androida? Możemy skorzystać z domyślnej aplikacji, bądź też pobrać darmowe, często znacznie lepsze i bardziej rozbudowane aplikacje. Polecamy naszym zdaniem najlepsze aplikacje do nagrywania na Androida.

1. Cogi – Notes & Voice Recorder
Na początek proponujemy rozbudowane narzędzie do nagrywania i zarządzania dźwiękiem. Świetne narzędzie dla studentów, uczniów i osób, które często nagrywają. Cogi charakteryzuje się prostym interfejsem i banalną obsługą. Nie ma żadnych limitów nagrywania, możemy łatwo przewijać nagrania. Dobrym rozwiązaniem są notatki tekstowe, które możemy dodawać do nagrań - a także zdjęcia. Nagrania możemy tagować, a po zapisaniu zapisywać na Dropboksie czy Dysku Google.

2. ASR
Kolejny, sprawdzony rejestrator dźwięku na Androida. Jego cechy charakterystyczne to obsługa wielu formatów nagrywania (AV, OGG, FLAC, AAC, MP4, 3GP), próbkowanie, możliwość wyboru folderu zapisu, integracja z usługami w chmurze (wersja Pro), widżety na ekran startowy, możliwość przeszukiwania nagrań oraz specjalne dopasowanie do tabletów. Aplikacj dostępna jest w języku polskim.

3. Smart Voice Recorder
Coś dla osób ze słabszymi mikrofonami. Dzięki specjalnym funkcjom możemy też nagrywać długie partie - aplikacja automatycznie wykrywa ciszę i skupia się jedynie, kiedy naprawdę się coś dzieje. Możemy nagrywać w tle - tzn. korzystać z innych aplikacji. Inne funkcje to wybór folderu zapisywania, wysyłanie nagrań za pomocą poczty e-mail czy na Dropboksa, a także ustawienie nagrań jako dzwonków telefonu. 

4. Hi-Q MP3 Voice Recorder
Aplikacja Hi-Q MP3 Voice Recorder to narzędzie, dzięki któremu możemy dokonywać nagrań wysokiej jakości. Narzędzie domyślnie nagrywa rozmowy w jakości 44 kHz. Próbkowanie możemy zwiększyć do 320 kbps. Poza tym nie znajdziemy wielu zaawansowanych funkcji. Nagrania możemy przesyłać za pomocą e-maila czy przechowywać w chmurze (Dropbox, Dysk Google, Evernote). Można też skorzystać z widżetów i instalacji aplikacji na karcie SD.

5. SoundCloud
No właśnie - dlaczego nie skorzystać z serwisu SoundCloud? Oprócz możliwości odsłuchiwania i zapisywania muzyki na naszym koncie, SoundCloud pozwala także na nagrywanie dźwięku. Co więcej, nagrania możemy zapisywać na naszym koncie i udostępniać innym osobom. Przyda się to szczególnie uczniom i studentom, którzy chcieliby przesłać nagrania z wykładów znajomym. Prostota SoundCloud pozwala na błyskawiczne stworzenie i udostępnienie nagrania audio.

Komentarze