Najlepsze aplikacje zakupowe na Androida
Robisz często zakupy i chcesz sprawdzić, czy danego produktu nie można kupić taniej w innym sklepie? Potrzebujesz zachować swoje paragony w bezpiecznym miejscu? A może chcesz zrobić listę zakupów lub odebrać darmowy kupon promocyjny? Jeśli masz Androida, to wszystkie te rzeczy wykonasz na telefonie.
Na Androidzie znajdziemy mnóstwo aplikacji, które przydają się podczas robienia zakupów. Oto lista najciekawszych aplikacji, które pomogą przy robieniu zakupów - zarówno tych codziennych jak i nieco rzadszych.
1. Listonic - lista zakupów i gazetki promocyjne
Zdarzyło Ci się pójść do sklepu, a następnie wrócić bez wszystkich rzeczy, które miałeś kupić? Z pewnością każdy z nas tego doświadczył, przez co często w podróż do sklepu zabieramy ze sobą kartkę z listą zakupów. Można jednak listę nieco... unowocześnić i utworzyć ją na ekranie smartfona z aplikacją Listonic.
Listonic to aplikacja do tworzenia listy zakupów, jak również do przeglądania okazji z gazetek promocyjnych. Jej głównym zadaniem jest tworzenie listy produktów, które zamierzamy kupić, lecz nie ogranicza się do zwykłej listy, którą wypisujemy samodzielnie. W aplikacji możemy przeglądać przepisy kulinarne, które mają wyszczególnione składniki potrzebne do wykonania danej potrawy. Każdy składnik możemy dodać do listy zakupowej dotknięciem palca. Co więcej, podczas wpisywania produktów wyświetlają się podpowiedzi, dzięki czemu łatwo dodać do listy określony produkt bez potrzeby wpisywania czegokolwiek samemu.
Kolejna przydatna funkcja to wspomniane oferty z gazetek promocyjnych. Listonic jest w pełni dostosowany do polskich sklepów i umożliwia przeglądanie lokalnych promocji i okazji. Aplikacja zawiera także skaner kodów kreskowych, więc produktów nawet nie musimy dopisywać ręcznie do listy - wystarczy chwycić np. pusty kartonik po mleku, a następnie zeskanować jego kod. Rozpoznany produkt zostanie od razu dodany do listy zakupowej.
Jeśli jednak Listonic nie przypadnie Ci do gustu, to polecamy zapoznać się z naszym przeglądem najlepszych list zakupowych na Androida.
2. Żabka Zakupy - promocje w zasięgu ręki
"Żabki" to jedne z najpopularniejszych polskich sklepów. Jeśli często robicie tam zakupy, to warto zainstalować oficjalną aplikację na Androida, dzięki której codziennie mamy dostęp do kuponów promocyjnych oraz aktualnych przecen. Każdego dnia możemy wybrać 1 z 3 dostępnych kuponów, a ich ważność wynosi 24 godziny. Promocje są różne, a wśród nich znajdziemy produkty łączone, obniżki, a nawet gratisy.
Po wybraniu kuponu zostanie nam przydzielony kod, który po pokazaniu w sklepie możemy wykorzystać na wybrany produkt. Promocje są codziennie losowane i na bieżąco wyświetlane w aplikacji. Kolejną przydatną funkcją jest lokalizator sklepów Żabka - na podstawie naszej lokalizacji wyświetlają się najbliższe punkty, co jest przydatne np. wtedy, gdy jedziemy do znajomych i chcemy coś kupić po drodze.
Aplikacja ma też dodatkowe funkcje, takie jak podgląd nagród z aktualnego programu lojalnościoego (zbieranie naklejek przy zakupie), przegląd ogólnej oferty promocyjnej oraz tworzenie list zakupowych.
3. E-food - zawartość produktów
E-food to stosunkowo młoda aplikacja, ale zdążyła już wywołać niemałą burzę na polskim rynku. Program ten pozwala zeskanować kod kreskowy dowolnego produktu i wyświetlić szczegółowe dane na temat wszystkich składników. Zastanawialiście się, co oznaczają przedziwne symbole w składzie zawartości? Teraz będziecie mieli okazje to sprawdzić.
Aplikacja nie tylko pokazuje opis danych pozycji ze składu, ale przede wszystkim przedstawia je w zrozumiały sposób, pozbawiony nieścisłości. Co więcej, opis każdego składnika podzielony jest na kilka sekcji - poza standardową definicją znajdziemy tu przede wszystkim poziom szkodliwości, informacje o rakotwórczości danych składników itp. To nie tylko aplikacja dla ciekawskich, ale przede wszystkim świetne narzędzie dla alergików, a także rodziców dzieci, które nie tolerują niektórych składników pokarmu.
4. Ceneo - porównywarka cen i opinie o produktach
Ceneo zna pewnie każda osoba, która kiedykolwiek w Google wpisała nazwę jakiegokolwiek produktu. Serwis ten zbiera dane z setek sklepów,a następnie wyświetla nam, w którym z nich dany produkt kupimy najtaniej. Jeżeli nie lubisz przepłacać i często zastanawiasz się, czy danej książki, perfumu, albumu muzyzcnego, filmu, gry, biżuterii, telefonu, telewizora lub jakiegokolwiek innego produktu mógłbyś kupić taniej, to nie trać czasu i ściągnij Ceneo.
Ceneo na telefonie działa tak samo, jak na stronie internetowej, ale posiada także mnóstwododatkowych funkcji, dzięki czemu wersja mobilna przewyższa tradycyjną. Produkty możemy wyszukiwać zarówno po nazwie, jak również poprzez zeskanowanie ich kodu kreskowego - wystarczy wziąć produkt z półki, zeskanować kod i gotowe. Co więcej, po znalezieniu niższej ceny nie musimy nawet przechodzić do oferty wybranego sklepu internetowego. Zakupów możemy dokonać bezpośrednio za pośrednictwem Ceneo. Zamówienie zostanie przesłane do docelowego celu w parę sekund.
Ten serwis to jednak nie tylko porównywanie cen. Każdy produkt opatrzony jest także opiniami klientów, więc przed zakupem w sklepie lokalnym możemy szybko spawdzić, czy dany produkt jest faktycznie tak dobry, jak zachwala sprzedawca. W bazie Ceneo znajduje się aż 8 milionów produktów.
5. iProof - zachowaj bezpiecznie swój paragon
Paragon, jako dowód zakupu, jest podstawą do uznania gwarancji na nasz produkt. Jeśli paragon zgubimy, to oddanie sprzętu czy innego produktu do serwisu może być utrudnione. Dlatego warto zrobić wszystko, aby dowód zakupu bezpiecznie zachować. Jednak im bardziej chcemy coś zachować, tym częściej zdarza nam się to zgubić.
Z pomocą przychodzi aplikacja iProof. Dzięki niej możemy zeskanować swój paragon i zapisać go w pamięci naszego telefonu oraz w chmurze. Paragon zostaje przypisany do naszego konta i jest przechowywany bezpieczne na serwerach iProof. Do każdego paragonu przypisujemy nazwę produktu, kwotę, miejsce zakupu (sklep), datę zakupu, a także grupę. Możemy również dodać dodatkowy opis własny.
Dostęp do swoich paragonów mamy z każdego urządzenia i możemy je przeglądać na podstawie różnych kryteriów. Taki dowód zakupu możemy następnie pokazać przy oddawaniu sprzętu do serwisu lub wysłać mailem do sklepu / sprzedawcy w celu uznania gwarancji. Prosto, łatwo i przyjemnie.