Jak publikować wpisy z WordPress na LinkedIn

Jeżeli prowadzisz stronę internetową na platformie Wordpress, warto publikować swoje wpisy w mediach społecznościowych. Dzięki temu uzyskujemy możliwość większego zasięgu naszych tekstów i ich promocji. Dzisiaj pokażemy Wam, jak publikować automatycznie nasze posty w serwisie LinkedIn.

Serwis LinkedIn przeznaczony jest głównie dla celów biznesowych. To dobre miejsce do zbudowania swojego portfolio czy CV. Ale również do kontaktów biznesowych. Z jego poziomu można szukać pracy, dawać ogłoszenia o pracę, a także brać udział w grupach dyskusyjnych z branży. Jest to też dobre miejsce do promocji swojej działalności biznesowej i szukania potencjalnych klientów.

Dlatego też, jeżeli prowadzisz stronę internetową zorientowaną na usługi biznesowe, warto promować się na LinkedIn. Z jego poziomu możemy uzyskać lepszy dostęp do osób zainteresowanych naszą działalnością. LinkedIn jest bowiem bardziej sprofilowany niż np. ogólny Facebook.

W tym poradniku pokażemy kilka prostych sposobów, które umożliwiają łatwe publikowanie naszych wpisów z bloga na Wordpressie do LinkedIna.W ten sposób możemy ułatwić sobie obsługę tego serwisu. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że większą liczbę odbiorców przyciągają spersonalizowane wiadomości publikowane w serwisach społecznościowych.

Metoda pierwsza - IFTTT

Na temat usługi IFTTT pisaliśmy już we wcześniejszych poradnikach, jakie można znaleźć w serwisie download.net.pl. W skrócie, to usługa automatyzująca procesy, a działająca na zasadzie "Jeśli A, to B". Usługę tę możemy z powodzeniem wykorzystać do publikowania automatycznego wpisów ze strony na LinkedInie.

Przede wszystkim musimy zalogować się na naszym koncie na stronie IFTTT.com. Następnie przechodzimy do zakładki "My Recipes" w górnej części witryny. Tutaj klikamy przycisk "Create Recipe" i tworzymy nowy przepis. W nowym polu "Search Channels" wpisujemy zapytanie "Wordpress", a następnie po jego wybraniu - przycisk "Connect".

Teraz należy zalogować się do naszej strony na Wordpressie z poziomu serwisu IFTTT - wypełniając odpowiednie pola. Po poprawnym zalogowaniu zaznaczamy pole "Any new post", aby stworzyć zdarzenie dla każdego nowego wpisu na naszej stronie.

Potem klikamy "that", czyli co ma się stać po publikacji nowego postu. Znowu w polu "Search Channels" wpisujemy zapytanie. Tym razem jest to "LinkedIn". Wiążemy nasze konto Wordpress z LinkedInem i logujemy się do tego serwisu.

To wszystko. Teraz każdy wpis opublikowany na naszej witrynie lub blogu będzie automatycznie publikowany na koncie LinkedIn.

Metoda druga - LinkedIn Auto Publish

Drugi sposób, jaki chcielibyśmy tutaj omówić to darmowa wtyczka, która pozwala na automatyczne publikowanie naszych wpisów w LinkedInie. To LinkedIn Auto Publish. Po zainstalowaniu wtyczka dostępna jest z poziomu zakładki o tej samej nazwie w lewym pasku menu panelu zarządzania Wordpressem.

Z tej zakładki możemy połączyć naszą witrynę z kontem na LinkedIn. W tym celu trzeba jednak uzyskać link do aplikacji LinkedIn. Można ją stworzyć z poziomu strony linkedin.com/secure/developer?newapp, gdzie wybieramy polecenie "Stwórz aplikację". Następnie wypełniamy wszystkie wymagane pola (opisy są po polsku, więc nie powinno być problemu).

Na koniec generujemy tzw. Client ID oraz Client secret. To dwa kody, które należy wkleić w zakładce LinkedIn Auto Publish w panelu zarządzania Wordpressem. Możemy tam również umieścić krótką wiadomość, która będzie dodawana do linków publikowanych w tym serwisie społecznościowym.

Kolejne funkcje, o jakich warto wspomnieć, to możliwość publikowania nowych stron z naszej witryny na LinkedInie (Basic Settings > "Publish wordpress pages to linkedin"), publikowanie wpisów tylko z określonych przez nas kategorii czy dołączanie grafik do wpisów na LinkedInie.

Kiedy już ustawimy wszystkie opcje w ramach wtyczki, nie musimy włączać nic więcej. Publikowanie wpisów zostało automatycznie ustawione. Nie otrzymamy natomiast żadnych powiadomień o przesłaniu danego wpisu. Jedyny sposób, w jaki możemy stwierdzić, czy nasza metoda działa, to sprawdzenie z poziomu konta LinkedIn, czy publikacja rzeczywiście się powiodła.

Metoda trzecia - Social Media Auto Publish

Na koniec proponujemy wtyczkę, która jest ogólnym rozwiązaniem umożliwiającym publikowanie wpisów w mediach społecznościowych. W tym, oczywiście, również na LinkedInie.

Wtyczka działa bardzo podobnie do poprzedniej metody. Jeżeli zależy nam na dodaniu konta LinkedIn musimy również posiadać ID aplikacji, który tworzymy w ten sam sposób, jak to opisaliśmy w metodzie drugiej. Możemy tutaj ustawić również dodatkowe opcje takie jak tekst dołączany do publikacji, załączanie obrazka, automatyczne publikowanie stron z Wordpressa i wybranych kategorii.

Niewątpliwą zaletą wtyczki jest fakt, że pozwala ona połączyć w jednym miejscu kilka usług społecznościowych i w ten sposób publikować nasze wpisy nie tylko na LinkedInie, ale również Facebooku czy Twitterze.

Na zakończenie zachęcamy do opisywania ewentualnych problemów, jakie mogą pojawić się podczas wdrażania powyższego poradnika w życie. Szczególnie problematyczne może okazać się korzystanie z tworzenia aplikacji LinkedIn na potrzeby specjalnego kodu wymaganego przez wtyczki. Niekiedy więc lepiej jest skorzystać z IFTTT, chociaż rozwiązanie to ma również swoje wady.

Komentarze