Znudził Ci się odtwarzacz muzyki na Windows Phone? Poszukaj alternatywy!

Znudził Ci się odtwarzacz muzyczny w Windows Phone? Potrzebujesz więcej funkcji, których domyślna aplikacja Microsoftu nie oferuje? Możesz zainstalować inny odtwarzacz, który wyglądem nie różni się zbytnio od starego, ale oferuje szereg nowych funkcji i usprawnień.

Na Androida znajdziemy mnóstwo przeróżnych odtwarzaczy muzycznych, począwszy od nowych produkcji, aż po rozpoznawalne programy, takie jak Winamp. W przypadku Windows Phone nie mamy aż tak dużego wyboru. Darmowe aplikacje do tej pory nie oferowały zbyt wielu dodatkowych funkcji, a jedyna poważniejsza alternatywa tkwiła w aplikacji OneMusic, która niestety jest płatna (ok. 6 zł), a także Extreme Music (również w praktyce płatna, gdyż darmowa wersja posiada ograniczenie w ilości playlist oraz ulubionych utworów). Na szczęście pojawiła się ostatnio aplikacja ModernMusic, która oferuje przyjemny odtwarzacz z dodatkowymi funkcjami całkowicie bezpłatnie.

ModernMusic, czyli alternatywa dla odtwarzacza muzycznego

ModernMusic jest szybki, posiada znajomy interfejs i mnóstwo funkcji, dzięki czemu osoby przechodzące z domyślnego odtwarzacza nie poczują się zagubione. Wszystko jest naturalnie utrzymane w stylistyce Modern UI z eleganckimi kolorami.

Jedną z głównych funkcji jest bardzo dobre wsparcie dla kolejki muzycznej. Możemy dodawać piosenki do aktualnie odtwarzanej kolejki na różne sposoby - tak, aby umieszczane były tuż po aktualnie odtwarzanym utworze lub też na samym końcu kolejki. W każdym momencie możemy zmienić ich kolejność poprzez przesunięcie wybranych pozycji palcem wyżej lub niżej. Kolejkę też możemy zapisać od razu jako osobną playlistę.

Skoro mówimy o playlistach, to warto wspomnieć, że aplikacja obsługuje listy odtwarzania z klasycznego odtwarzacza muzycznego. Możemy je zaimportować z plików *.wpl - wystarczy umieścić je w folderze Playlists, w katalogu "Muzyka" (to ważne, należy je tam przenieść, gdyż Windows Phone domyślnie zapisuje listy w katalogu "Playlisty" poza folderem z muzyką, a nie wewnątrz niego). Oczywiście nowe playlisty możemy tworzyć z poziomu samej aplikacji.

Jeśli macie konto w serwisie Last.fm, to z pewnością docenicie wbudowaną funkcję scrobblowania muzyki. Wystarczy skonfigurować swoje dane w ustawieniach aplikacji. Poza wyżej wspomnianymi znajdziemy tu takie funkcje, jak przełączanie piosenek poprzez przesunięcie palcem okładki, wyświetlanie szczegółowych informacji o plikach MP3, odczytywanie i edycja tagów ID3, a także odpowiednie sortowanie albumów, które zaczynają się od słowa "The".

Komentarze